- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
Czy jesteśmy gotowi na wielką wodę?
2013-04-24W 2013 roku przeznaczono prawie 1 miliard 300 milionów złotych na prace związane z zabezpieczaniem przeciwpowodziowym mieszkańców. W Polsce mamy blisko 8500 km wałów przeciwpowodziowych z czego ponad 3730 km to wały I i II klasy (znaczenie nie tylko lokalne). Od 2008 roku 424 km z nich wyremontowano, zmodernizowano lub zbudowano od nowa. W tym roku proces budowy i modernizacji obejmie kolejne 100 km. Wszystkie służby państwowe są gotowe i monitorują sytuację powodziową. Na dzisiaj nie ma zagrożenia powodzią, występują lokalne podtopienia.
Więcej
-
Ogólnopolska akcja "500 milionów drzew"
2013-04-2422 kwietnia br., w Dniu Ziemi na Placu Zamkowym w Warszawie, fundacja Arka zainaugurowała akcję „500 milionów drzew"! Uczestniczyła w niej klasa 6 c z warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 289, która wykazała się dużą wiedzą na temat znaczenia drzew w życiu człowieka. Na akcji obecni byli przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, którzy są jej współorganizatorami. W happening włączyły się nawet przechodzący obok piesi!
Więcej
-
Miliardy euro utopione w biopaliwach
2013-04-24Wspieranie przez Unię Europejską produkcji biopaliw, nie przynosi korzyści ani klimatowi, ani gospodarce – wynika z najnowszego raportu Międzynarodowego Instytutu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (IISD).
Więcej
-
Przewodnik obalania mitów
2013-04-23W portalu Ziemianarozdrozu.pl ukazało się tłumaczenie "Przewodnika obalania mitów", pochodzącego z portalu Skeptical Science. Przewodnik wskazuje, jak skuteczne wytłumaczyć nieprawdziwość danej informacji, ustrzegając się przy tym niezamierzonego utrwalenia mitu wśród słuchaczy.
Więcej
-
W Polsce powstanie prototyp tańszych niż dotąd mikrobiogazowni?
2013-04-23Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM) pracuje nad prototypem mikrobiogazowni rolniczej, która ma być tańsza i bardziej efektywna od dotychczasowych instalacji tego typu.
Więcej
-
To już VI edycja Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej - największego i najważniejszego spotkania branży energetyki słonecznej w Polsce
2013-04-23W dniach 13-14 maja br., w Dworze Artusa w Toruniu, odbędzie się po raz szósty Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele rządu i instytucji rządowych; przedstawiciele administracji rządowych, przedstawiciele administracji samorządowej, prezydenci miast, marszałkowie, burmistrzowie i przedstawiciele instytucji zagranicznych.
Więcej
-
Dlaczego porzucono projekt Opole II, czyli drenowanie PGE
2013-04-224 kwietnia br. spółka z dominującym udziałem skarbu państwa, PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że zarząd podjął decyzję o zaniechaniu projektu Opole II. Czy wstrzymanie inwestycji może niekorzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo energetyczne kraju? W branży pojawiają się głosy, że jest to krótkowzroczne działanie, nakierowane na zapewnienie wyższych dywidend akcjonariuszom w ciągu najbliższych lat. Posłowie opozycji domagają się wyjaśnienia decyzji.
Więcej
-
Więcej CO2 oznacza więcej turbulencji?
2013-04-22Do 2050 roku turbulencje podczas lotów transatlantyckich będą częstsze i groźniejsze, co spowodowane będzie wzrostem emisji dwutlenku węgla, ostrzegają naukowcy. W konsekwencji wydłuży się czas podróży oraz zwiększy się zużycie paliwa.
Więcej
-
Zmiany klimatu impulsem do rozwoju
2013-04-22Skutki zmian klimatu są coraz bardziej dostrzegalne także w Polsce. Czy lepiej sfinansować przygotowanie się do nowej sytuacji, czy płacić za straty powstałe w wyniku np. trąb powietrznych, rozmawiali uczestnicy spotkania będącego częścią konsultacji społecznych strategii SPA 2020. Spotkanie otworzyła Aneta Wilmańska – podsekretarz stanu w MŚ.
Więcej
-
Jest już logo COP19
2013-04-21Logo konferencji klimatycznej COP19 zostało opracowane przez Marcina Usarka, studenta Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Projektant wygrał konkurs Ministerstwa Środowiska.
Więcej
-
PIGEO: konieczne wprowadzenie minimalnej ceny zielonych certyfikatów
2013-04-21Zdaniem Polskiej Izby Gospodarczej Energetyki Odnawialnej (PIGEO), rząd powinien wpowadzić minimalną cenę zielonych certyfikatów, aby pomóc inwestorom działającym na polskim rynku OZE, którzy borykają się z coraz większymi problemami wynikającymi z nadpodaży certyfikatów i ich niskiej ceny.
Więcej
-
Zbliżają się obchody Światowego Dnia Ziemi 2013
2013-04-20Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których ważna jest idea ochrony środowiska w codziennym życiu. Uczestnikami są całe rodziny i młodzież szkolna.
Więcej
-
Rynek inwerterów zasilania ze źródeł odnawialnych z szansami na rozwój
2013-04-20Zachęty rządowe, takie jak m.in. system taryf gwarantowanych, a także dążenie do niezależności energetycznej sprzyjają wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, co przekłada się na rozwój europejskiego rynku inwerterów zasilania ze źródeł energii odnawialnej. Wciąż rosnąca świadomość proekologiczna w całej Europie powoduje zwiększenie liczby zastosowań małych instalacji energii odnawialnej, co z kolei wpływa na wzrost sprzedaży inwerterów.
Więcej
-
Bogaty w łupki region Hiszpanii przeciwko szczelinowaniu hydraulicznemu
2013-04-19Ustawodawcy z położonego na północy Hiszpanii regionu Kantabria jednogłośnie przegłosowali 8 kwietnia br. zakaz szczelinowania hydraulicznego ze względów środowiskowych. Tym samym odbierając nadzieje rządu centralnego na projekt wspierający powstawanie miejsc pracy w tej części kraju.
Więcej
-
Relacja z "Forum Gospodarki Niskoemisyjnej" on-line
2013-04-19Oficjalne otwarcie Forum Gospodarki Niskoemisyjnej przez Janusza Piechocińskiego, wicepremiera i ministra gospodarki, rozpocznie się o godz. 8.30. Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście wziąć udział w konferencji, poniżej udostępniamy transmisję na żywo.
Więcej
-
Dom energooszczędny – inwestycja w zdrowie i komfort
2013-04-19Blisko połowa Polaków biorących udział w badaniu "Energooszczędność w moim domu" postrzega zrównoważone budownictwo poprzez pryzmat oszczędności finansowych. Tylko 12% ankietowanych za najważniejszą korzyść związaną z energooszczędnym mieszkaniem uznaje pozytywny wpływ na zdrowie.
Więcej
-
W Senacie RP dyskutowano o energii odnawialnej
2013-04-18We wtorek, 16 kwietnia 2013 r., w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej odbyła się konferencja pod tytułem „Droga do energetyki obywatelskiej w Polsce". Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Senackiego Zespołu Energii Odnawialnej we współpracy z Instytutem Energetyki Odnawialnej.
Więcej
-
Europarlamentarzyści odrzucili propozycję zmiany w systemie handlu emisjami
2013-04-18We wtorek 16 kwietnia br. Parlament Europejski opowiedział się za nieingerowaniem w rynek handlu emisjami w celu podwyższenia ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Przeciwko wycofaniu część pozwoleń głosowało 334 posłów, za było 315. Czy EU ETS może być jeszcze skutecznym narzędziem wspierającym rozwój gospodarki niskoemisyjnej?
Więcej
-
W tym roku Polacy kupią 2 tys. nowych aut z napędem hybrydowym
2013-04-18Przy normalnym użytkowaniu samochodu hybrydowego w ciągu 4-5 lat zwraca się koszt jego zakupu w porówaniu z autem o napędzie spalinowym – wynika z raportu przygotowanego przez amerykański portal TrueCar.com dla "New York Timesa". Badania dotyczyły rynku amerykańskiego, więc ze względu na droższe paliwo, w Polsce nastąpić może to jeszcze szybciej. Tym bardziej, że ceny aut hybrydowych spadają. To oznacza, że takie samochody są obecnie najtańszym w eksploatacji typem pojazdów, zwłaszcza w jeździe miejskiej.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności