- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
Polski rząd wyjaśnia KE swoje stanowisko w sprawie ETS
2012-05-10Polski rząd przekazał Komisji Europejskiej dokument, w którym wyjaśnia swoje stanowisko w sprawie Europejskiego Systemu Handlu Emisjami. Prezentujemy polskie streszczenie tego dokumentu. Sam dokument można pobrać w języku angielskim.
Więcej
-
Karczmy na Bałtyku
2012-05-10Karczmy na Bałtyku pojawiają się w dyskusjach o klimatologii równie często, co Wikingowie na Grenlandii, a ich istnienie w czasie Małej Epoki Lodowej ma dowodzić srogości ówczesnych zim, a pośrednio także i naturalnych przyczyn globalnego ocieplenia.
Więcej
-
Lobby koncernów energetycznych przeforsuje większe wsparcie dla współspalania?
2012-05-10Czy Ministerstwo Gospodarki, które zapowiedziało znaczące ograniczenie wsparcia dla współspalania, ugnie się pod naciskiem zakładów energetycznych i utrzyma wysokie dopłaty dla tej technologii?
Więcej
-
„Kino bez prądu”
2012-05-0910 maja w Warszawie pod Pałacem Kultury (od strony Kinoteki), a 11 na Rynku w Bydgoszczy dwie wiosenne odsłony "Kina bez prądu", czyli jednodniowej ekspozycji, wokół której w godzinach 9.00-14.00 rozgrywać się będą różne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Arka zaprasza wszystkie lokalne media do wzięcia udziału w konferencji prasowej, organizowanej w ramach akcji.
Więcej
-
Podsumowanie V Forum Przemysłu Energetyki Odnawialnej
2012-05-09Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej stało największym wydarzeniem branży energetyki słonecznej w Polsce. Tegoroczne, V Forum odbyło się 18 kwietnia br. w Krakowie, inicjując także obchody Europejskich Słonecznych Dni. Organizatorem jest Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO).
Więcej
-
Zieloni wzywają rząd do pracy nad ustawą o odnawialnych źródłach energii i sprawdzają (nie)wiedzę posłów koalicji na temat OZE
2012-05-0927 kwietnia br. odbyła się w sejmie wspólna konferencja prasowa Partii Zieloni oraz Ruchu Palikota poświęcona odnawialnym źródłom energii. W konferencji, w czasie której zaprezentowano video-sondę badającą wiedzę posłów koalicji rządzącej na temat OZE, wzięli udział Agnieszka Grzybek (Partia Zieloni) oraz posłowie Andrzej Rozenek i Jacek Najder (Ruch Palikota).
Więcej
-
Kwiecień miesiącem rozliczeń emisji, czyli jak co roku wzrostu cen
2012-05-09Wolumen sprzedanych w kwietniu uprawnień do emisji dwutlenku węgla EUA był zbliżony do wyniku sprzed miesiąca, odnotowano za to duży wzrost w obrocie jednostkami poświadczonej redukcji emisji.
Więcej
-
Trzecie spotkanie na temat energetyki jądrowej: "Francja, Niemcy, Japonia po Fukushimie"
2012-05-09W dniu 23 kwietnia br. Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bolla zorganizował konferencję pt. "Trzecie spotkanie na temat energetyki jądrowej – Francja, Niemcy, Japonia po Fukushimie". Wśród zaproszonych gości był Mycle Schneider – niezależny ekspert ds. energetyki jądrowej z Francji.
Więcej
-
Rola OZE w polskiej polityce energetycznej
2012-05-08Wymogi unijne oraz wzrastające ceny energii konwencjonalnej powodują coraz większe zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. Jak informuje Ministerstwo Gospodarki, udział zielonej energii w końcowym zużyciu energii brutto w Polsce powinien w 2020 r. osiągnąć poziom mniej więcej 15,5 proc.
Więcej
-
Paliwo z dwutlenku węgla
2012-05-08Wykorzystujemy paliwa kopalne i uwalniamy do atmosfery dwutlenek węgla. A co gdyby odwrócić ten proces? Naukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts twierdzą, że właśnie znaleźli sposób, jak z CO2 znów uczynić paliwo. I to przy pomocy bardzo małej ilości energii.
Więcej
-
Drugi projekt ustawy o OZE w połowie maja
2012-05-08Wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak poinformował, że drugi projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii zostanie opublikowany już za tydzień.
Więcej
-
Ocalić Amazonię!
2012-05-08Brazylijski parlament przyjął ustawę, która pozbawia Puszczę Amazońską ochrony przed zniszczeniem, przy jednoczesnym udzieleniu amnestii osobom oskarżanym w przeszłości o nielegalną wycinkę drzew. WWF sprzeciwia się tej decyzji i apeluje do brazylijskiego prezydenta, Dilmy Rousseff, o zawetowanie nowego "Kodeksu leśnego".
Więcej
-
Meksyk idzie w ślady Wielkiej Brytanii
2012-05-07Piętnasta gospodarka świata według najnowszego rankingu Instytutu Globalizacji i jeden z większych światowych emitentów – Meksyk uchwalił właśnie ustawę dotyczącą zmian klimatycznych. To drugie państwo na świecie, które w prawie ma zapisany obowiązek redukcji emisji i ochrony klimatu.
Więcej
-
Rozmowy o węglu i klimacie
2012-05-07Czy dialog między górnikami a ekologami jest możliwy? Interesy obu stron uznaje się zazwyczaj za nie do pogodzenia. Czy tak jest rzeczywiście, można się było przekonać na konferencji "Czarno-zielony okrągły stół energetyczno-klimatyczny" zorganizowanej 21 marca w Katowicach. Poniżej szczegółowa relacja Łukasza Molla dla "Zielonych Wiadomości".
Więcej
-
O europejskim środowisku, Rio+20 i ETS w Danii
2012-05-07– To było bardzo dobre spotkanie przeglądowe polityki środowiskowej we wszystkich obszarach – podsumowuje dwudniowe spotkanie ministrów środowiska UE minister Marcin Korolec. W Danii, w Horsens, w czwartek 19 kwietnia br. zakończyło się nieformalne posiedzenie Rady UE ds. Środowiska.
Więcej
-
W ilu gminach opłaca się budować elektrownie wiatrowe?
2012-05-05Zdaniem prof. Kazimierza Pająka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, warunki sprzyjające produkcji energii z wiatru występują w 284 polskich gminach.
Więcej
-
Katowicki biurowiec zużyje ośmiokrotnie mniej energii od tradycyjnego
2012-05-05Kolektory słoneczne, fotoogniwa, sondy geotermalne, specjalne okna, chłodząco-grzewcze stropy i system odzyskiwania ciepła znajdą się w powstającym w Katowicach biurowcu, który zużyje do ogrzewania ośmiokrotnie mniej energii od tradycyjnych budynków.
Więcej
-
Raport ws. gazu łupkowego krytykowany
2012-05-04Raport Parlamentu Europejskiego o gazie łupkowym powinien wskazywać na potrzebę wzmocnienia unijnych przepisów środowiskowych – uważa europosłanka Zielonych Catherine Greze. Jak zaznacza, obecnie nie zapewniają one ochrony przed ryzykiem wydobycia gazu.
Więcej
-
Nie-bezpieczeństwo jądrowe
2012-05-04Komisja Europejska zadecydowała o przesłaniu Polsce, Grecji i Portugalii uzasadnionej opinii w związku z niepełnym wdrożeniem dyrektywy w sprawie bezpieczeństwa jądrowego. Jej odpowiednie wdrożenie we wszystkich państwach członkowskich wzmocni system bezpieczeństwa jądrowego UE oraz zagwarantuje ochronę pracowników obiektów jądrowych i całego społeczeństwa, a także środowiska naturalnego przed ryzykiem skażenia promieniotwórczego.
Więcej
-
Wiceminister Kasprzak: uproszczenie procedur w OZE ważniejsze od dotowania
2012-05-04Wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak zapowiedział, że celem w pracach nad ustawą o OZE jest maksymalne uproszczenie procedur związanych z inwestycjami w odnawialne źródła energii.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności