- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
Debata EuroparlTV na temat problemów klimatycznych
2010-11-24Co nie udało się w Kopenhadze? Czego możemy oczekiwać po negocjacjach klimatycznych w meksykańskim Cancun (29 listopada - 10 grudnia)? Czy kiedykolwiek przy udziale ponad stu delegacji uda się wypracować coś więcej niż tylko skromne porozumienie?
Więcej
-
Prywatni inwestorzy wzywają rządy do zdecydowanych działań w sprawie klimatu
2010-11-22Inwestorzy odpowiedzialni za zarządzanie funduszami o wielkości porównywalnej z PKB Stanów Zjednoczonych apelują do decydentów o pełne wykorzystanie potencjału, jaki niosą z sobą rynki technologii niskoemisyjnych. W ten sposób światowa gospodarka uniknie strat spowodowanych przez zmiany klimatu.
Więcej
-
Światowy zjazd burmistrzów w sprawie zmian klimatu w Meksyku
2010-11-1721 listopada 2010 roku w mieście Meksyk odbędzie się Światowy Zjazd Burmistrzów w sprawie Zmian Klimatu (WMSC). Wydarzenie to odbędzie się w związku ze zwołaniem Światowej Rady Burmistrzów ds. Zmian Klimatu (WMCCC), Międzynarodowej Rady na rzecz Lokalnych Inicjatyw Środowiskowych (ICLEI) oraz Światowej Organizacji Miast i Gmin (UCLG). Organizacje te łączą tysiące lokalnych władz i samorządów na całym świecie.
Więcej
-
Bez drzew nie pokonamy ocieplenia klimatu
2010-11-15Drzewa to ważni sprzymierzeńcy w walce z globalnym ociepleniem. Wchłaniają dwutlenek węgla, który powstaje na skutek działalności człowieka. Wylesianie i degradacja lasów odpowiadają aż za 20 proc. emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Kompromis w sprawie przeciwdziałania wylesianiu może zapaść na najbliższym szczycie klimatycznym ONZ w Cancuc. Ta kwestia to ważna część projektu rezolucji przegłosowanej w październiku przez Komisję ds. Ochrony Środowiska PE.
Więcej
-
30% mniej CO2 = większy wzrost gospodarczy
2010-11-12Zwiększenie redukcji emisji CO2 do 30% leży w interesie ekonomicznym Europy, stwierdza w niedawno ogłoszonej rezolucji Komisja Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego. Podkreśla również, iż przed konferencją w Cancun kluczowe znaczenie ma realizacja zobowiązań w kwestii pomocy, które w walce ze zmianami klimatu Unia złożyła państwom rozwijającym się.
Więcej
-
Ministerstwo Środowiska na rzecz ochrony klimatu - Polska i Europa przed światową konferencją klimatyczną ONZ
2010-10-20Przygotowania do globalnej Konferencji Klimatycznej ONZ (COP16) w Meksyku - zakończone. Na stole leży tekst negocjacyjny, otwarte pozostają kwestie: na ile w tym roku zbliżymy się do stworzenia nowego globalnego ładu klimatycznego? Czy jego podstawą będzie dotychczasowy format: Protokół z Kioto? Unia Europejska nadal ma ambicje być liderem światowych negocjacji i przekonać kraje rozwijające się do przyjęcia zobowiązań do redukcji gazów cieplarnianych - wczoraj w Luksemburgu europejscy ministrowie środowiska przyjęli wspólne stanowisko na grudniowe negocjacje w Meksyku.
Więcej
-
Widoki na przyszłość po spotkaniu w Tianjin
2010-10-199 października br. w chińskim mieście Tianjin zakończyła się ostatnia sesja negocjacji poprzedzająca tegoroczną Konferencją Klimatyczną (COP16) w Cancún. W spotkaniu wzięło udział około dwóch i pół tysiąca uczestników z ponad 176 krajów, w tym m.in. rządowi delegaci, przedstawiciele biznesu i przemysłu, organizacji ekologicznych oraz instytucji badawczych.
Więcej
-
Komitet Regionów wzywa miasta i regiony, aby przyłączyły się do działań na rzecz klimatu
2010-10-12Komitet Regionów UE (KR) wezwał wszystkie samorządy do silniejszego zaangażowania się w walkę ze zmianami klimatu. W przyjętej 5 października br. rezolucji dotyczącej szczytu klimatycznego w Cancun KR apeluje do władz lokalnych i regionalnych o podpisanie lokalnych paktów w sprawie działań zawierających konkretne środki służące przeciwdziałaniu zmianie klimatu.
Więcej
-
Apel o porozumienie i przyspieszenie tempa negocjacji klimatycznych
2010-10-12Sekretarz wykonawczy UNFCCC, Christiana Figueres, zaapelowała do rządów spotykających się w Tianjin o podjęcie konkretnych działań w celu walki ze zmianami klimatycznymi.
Więcej
-
Ostatni dzwonek przed szczytem klimatycznym
2010-10-04Między 4 a 9 października 2010 w Tianjin, w Chinach odbędzie się ostatnia sesja negocjacyjna przed szczytem klimatycznym w Cancun (COP 16).
Więcej
-
Wiele obustronnych umów nie zastąpi jednolitego światowego porozumienia w sprawie klimatu
2010-09-30Perspektywa szybkiego podpisania globalnej umowy w sprawie klimatu oddala się, a w jej miejsce pojawiają się coraz liczniejsze obustronne porozumienia w sprawie redukcji gazów cieplarnianych. Eksperci ostrzegają jednak, że to nie wystarczy i uchwalenie międzynarodowego traktatu jest koniecznością.
Więcej
-
Co przyniesie sesja w Cancun
2010-09-23Yvo de Boer, były sekretarz wykonawczy UNFCCC, nawołuje do wyciągnięcia konstruktywnych wniosków z porażki konferencji w Kopenhadze, tak by kolejna sesja negocjacji w Cancun mogła zakończyć się podpisaniem prawnie wiążących zobowiązań.
Więcej
-
Postęp w negocjacjach dotyczących finansowania umowy klimatycznej
2010-09-13Mimo iż ponad 50 państw oznajmiło gotowość do przystąpienia do programu „Green Fund”, mającego na celu niesienie pomocy w walce z globalnym ociepleniem państwom ubogim, Meksyk i Szwajcaria oświadczyły, że traktat klimatyczny jest nieosiągalny w roku 2010.
Więcej
-
Międzyrządowy Zespół do Zmian Klimatu oceniony pozytywnie
2010-08-30Międzyakademicka Rada (IAC) 30 sierpnia br. przedstawiła raport dotyczący pracy Międzyrządowego Zespołu do Zmian Klimatu (IPCC). O ocenę pracy IPCC najwybitniejszych światowych naukowców poprosił sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon. Celem raportu jest podniesienie jakości działań oraz rozwianie wątpliwości opinii publicznej względem aktywności IPCC. Raport IAC zajmuje w tej kwestii jasne stanowisko, określając działalność IPCC jako sukces.
Więcej
-
Przygotowania do Konferencji Klimatycznej COP 16 - relacja Ministerstwa Środowiska
2010-08-19Przedstawiciele prawie wszystkich krajów świata spotkali się w Bonn na kolejnej sesji globalnych negocjacji klimatycznych ONZ. Bonn Climate Change Talks były przedostatnim spotkaniem przed zaplanowaną na grudzień tego roku XVI Konferencją Stron Konwencji Klimatycznej (COP16) w Cancun w Meksyku.
Więcej
-
Międzynarodowe wysiłki "wciąż nieadekwatne" do potrzeb
2010-08-17Podczas gdy w Bonn trwały rozmowy w sprawie nowej umowy klimatycznej, eksperci stwierdzili, że same zobowiązania państw do redukcji emisji gazów cieplarnianych nie gwarantują, iż uda się zapobiec dalszemu ocieplaniu się klimatu i osiągnięciu niebezpiecznego poziomu emisji.
Więcej
-
Negocjacje klimatyczne w Bonn - coraz bliżej Konferencji Klimatycznej ONZ w Cancun
2010-08-10W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna sesja negocjacji klimatycznych ONZ w Bonn. Było to przedostatnie spotkanie przed planowanym na koniec roku Szczytem Klimatycznym w Cancun (COP 16). W niektórych kwestiach negocjatorom udało się zbliżyć do kompromisu, ale dla pełnego sukcesu konieczne jest ograniczenie ilości dyskutowanych propozycji.
Więcej
-
Długa droga do uchwalenia nowego traktatu w sprawie klimatu
2010-08-03Agencja klimatyczna ONZ po raz pierwszy przedstawiła możliwe awaryjne rozwiązania na wypadek niepodpisania na czas nowego traktatu klimatycznego, mającego zastąpić protokół z Kioto.
Więcej
-
Afryka może zarabiać na ochronie swych lasów tropikalnych
2010-07-10„Dbajcie o dżunglę, a my wam za to zapłacimy“ – to idea ambitnego programu rządów zachodnich REDD (Reducing Emissions from Deforestation and Forest Degradation), który ma zachęcić kraje rozwijające się do ochrony lasów tropikalnych.
Więcej
-
Deklaracja z Bamako - harmonogram działań w ramach nowej strategii walki ze zmianami klimatu
2010-07-08W dniach 20-25 czerwca br. w stolicy Mali Bamako odbyła się 13. sesja konferencji afrykańskich ministrów środowiska (AMCEN). Wynikiem jej jest deklaracja dotycząca strategii walki ze zmianami klimatu oraz zwiększaniu bioróżnorodności.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności