- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
Minister Korolec nominowany do nagrody MP Power Awards
2013-03-17Nominacja jest wynikiem zgłoszenia przez ministra Korolca kandydatury Warszawy na gospodarza Konferencji Klimatycznej ONZ w sprawie Zmian Klimatu COP19. Polska otrzymała zgodę na organizację tego globalnego szczytu, w którym przewidywany jest udział około 12 tys. delegatów z całego świata.
Więcej
-
Zmiany regulaminu konkursu na logo COP19
2013-03-16Doprecyzowanie definicji uczestnika to główna zmiana w regulaminie konkursu na projekt logo konferencji klimatycznej COP19. Z tego powodu zostaje też przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń do 28 marca br.
Więcej
-
Polska członkiem Koalicji na Rzecz Klimatu i Czystego Powietrza
2013-03-14Koalicja na Rzecz Klimatu i Czystego Powietrza (Climate and Clean Air Coalition to Reduce Short-Lived Climate Pollutants – CCAC) to inicjatywa zarządzana przez Program Środowiskowy ONZ. Skupia państwa, które podejmują działania na rzecz ograniczania zanieczyszczeń wynikających z uwalniania rożnych gazów cieplarnianych do atmosfery, co ostatecznie wpływa na zmiany klimatu. Polska jest pierwszym krajem UE z Europy Środkowo-Wschodniej, który został partnerem Koalicji.
Więcej
-
Spotkanie Zarządu Zielonego Funduszu Klimatycznego
2013-03-12W dniach 13-15 marca odbędzie się w Berlinie trzecie posiedzenie Zarządu Zielonego Funduszu Klimatycznego (Green Climate Fund, GCF), który zadecyduje m.in. o zasadach funkcjonowania tej nowotworzonej, globalnej instytucji finansowej. W spotkaniu udział weźmie udział Beata Jaczewska, wiceminister środowiska oraz członek Zarządu GCF.
Więcej
-
Polska przed ONZ-owską konferencją klimatyczną
2013-03-11Komisarz UE ds. działań w dziedzinie klimatu Connie Hedegaard powiedziała, że jako gospodarz szczytu klimatycznego ONZ Polska ma ważną rolę w tegorocznych negocjacjach klimatycznych. Wyraziła jednak przekonanie, że nasz kraj „świetnie da sobie z tym radę".
Więcej
-
Kolejne konsultacje w sprawie COP19
2013-03-05Przedstawiciele Białorusi, Kazachstanu, Rosji i Ukrainy, na zaproszenie ministra środowiska, Marcina Korolca, wzięli udział w dwudniowych konsultacjach w sprawie przygotowań do 19 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP19/CMP9), która odbędzie się w listopadzie tego roku w Warszawie.
Więcej
-
Connie Hedegaard i Marcin Korolec o COP 19
2013-02-27O przygotowaniach do konferencji Narodów Zjednoczonych COP 19 rozmawiali 25 lutego br. w Ministerstwie Środowiska Connie Hedegaard, komisarz ds. działań w dziedzinie klimatu w Komisji Europejskiej oraz Marcin Korolec, minister środowiska.
Więcej
-
Co robią państwa dla klimatu? Przegląd ustawodawstwa na świecie
2013-02-20"Zawsze było dla mnie jasne, że ustawodawstwo na poziomie krajowym jest fundamentem każdej dostatecznie ambitnej umowy międzynarodowej" – pisze we wstępie prawie 500-stronicowego raportu John Gummer, prezes GLOBE International. Jego organizacja w styczniu tego roku opublikowała najnowszy przegląd ustawodawstwa dotyczącego zmian klimatu. Wśród 33 omawianych krajów znalazła się także Polska.
Więcej
-
Im dłużej będziemy zwlekać, tym więcej zapłacimy
2013-01-09Za czekanie na osiągnięcie porozumienia pomiędzy prawie 200 państwami o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych do roku 2020 słono zapłacimy. Koszty podjęcia natychmiastowych działań na rzecz ochrony klimatu będą dużo niższe – czytamy w najnowszym raporcie Międzynarodowego Instytutu Analiz Systemowych w Austrii (IIASA).
Więcej
-
Minister Korolec: Propozycja Komisji Europejskiej narusza interesy Polski
2012-12-17"Ingerowanie w unijny system handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla jest trudne do zaakceptowania" – mówi Marcin Korolec, szef resortu środowiska o pomyśle Komisji Europejskiej, by w najbliższych latach sztucznie zmniejszyć ilość uprawnień na rynku. Dzisiaj na ten temat dyskutować będą unijni ministrowie ds. środowiska podczas ostatniego w tym roku spotkania. Z analiz wynika, że najbardziej na zmianach straci Polska – ponad miliard euro.
Więcej
-
Protokół z Kioto przedłużony – Ministerstwo Środowiska o COP 18
2012-12-12W sobotę, 8 grudnia zakończyła się konferencja klimatyczna ONZ COP 18. Najważniejszym osiągnięciem szczytu jest zgoda w sprawie przedłużenia protokołu z Kioto do 2020 r. (tzw. drugi okres rozliczeniowy). Delegaci zobowiązali się także do dalszych rozmów dotyczących finansowania redukcji emisji gazów cieplarnianych w krajach rozwijających się.
Więcej
-
Politycy nie zadbali o klimat w Katarze
2012-12-11W roku, w którym mieszkańcy wielu regionów świata, zarówno biednych jak i bogatych, szczególnie boleśnie doświadczyli skutków zmian klimatu, uczestnicy klimatycznego szczytu w Doha zawiedli na każdym polu – uważa międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF.
Więcej
-
Trudne klimatyczne rozmowy zakończone, ale klimat nadal zagrożony
2012-12-09"Jeśli nie my to kto, jeśli nie teraz, to kiedy?" – te dramatyczne słowa, wzywające do działania na rzecz ochrony klimatu, zostały wypowiedziane przez Naderev Saño, negocjatora zniszczonych przez tajfun Bopha Filipin, na zakończonej 8 grudnia 18. Konferencji Klimatycznej w Katarze (COP 18). Stoją one w bolesnej sprzeczności z niemal całkowitym brakiem postępów w globalnych negocjacjach.
Więcej
-
Kanada i Nowa Zelandia z tytułem "Skamielin Roku"
2012-12-08Kraje te zwyciężyły w "kampanii skrajnego egoizmu i nieodpowiedzialności", blokując rozmowy i odmawiając współpracy w wypracowaniu porozumienia. Od początku prowadziły w wyścigu i nie dały rywalom żadnych szans. Za uparte stanowisko w sprawie przeniesień AAU, Polska zdobyła dwa wyróżnienia. Jak wyglądały ostatnie dni?
Więcej
-
Klimat w Warszawie oczami Leszka Drogosza
2012-12-07Decyzja zapadła – przyszłoroczny szczyt klimatyczny odbędzie się w Warszawie. O mocne strony stolicy, jako gospodarza COP 19, zapytaliśmy Leszka Drogosza, dyrektora Biura Infrastruktury w Urzędzie Miasta. Czy jesteśmy gotowi na takie wyzwanie?
Więcej
-
Kto o czym mówi na COP
2012-12-06Tym razem zamiast bardziej osobistej relacji Urszula Stefanowicz przedstawia cytaty z wypowiedzi polityków (i nie tylko) z COP 18. Do przemyślenia i pod rozwagę. Zaczyna od wypowiedzi sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona z otwarcia części spotkania "wysokiego szczebla", które rozpoczęło się 4 grudnia br.
Więcej
-
Drugi tydzień szczytu klimatycznego COP 18
2012-12-05"Podwińcie rękawy, jest wiele do zrobienia!" – nawołuje CAN International. Organizacje pozarządowe komentują dotychczasowe działania podczas negocjacji i domagają się konkretnych rozwiązań od dedydentów obradujących w Katarze.
Więcej
-
Nowa Zelandia nadal na prowadzeniu
2012-12-04Do końca negocjacji pozostały cztery dni. Kto zdobędzie nagrodę "Dinozaura Roku"? Na czoło stawki wysunęła się niespodziewanie Nowa Zelandia, która uzbierała już pięć wyróżnień. Tuż za nią plasuje się Kanada z trzema Skamielinami. Jedną nagrodę zdobyła także Polska.
Więcej
-
Minister Korolec: Nadwyżki redukcji powinno się nagradzać, nie karać
2012-12-03Jesteśmy już na półmetku negocjacji w Doha. W piątek, 30 listopada br. odbyła się w Ministerstwie Środowiska konferencja prasowa dla organizacji pozarządowych. Minister Korolec opowiadał o planach Polski, przewidywaniach zakończenia szczytu i decyzji o objęciu przez Warszawę roli gospodarza COP 19. Pierwszy tydzień to przypomnienie stanowiska poszczególnych państw. Najważniejsze decyzje zapadną dopiero pod koniec drugiego – mówi minister.
Więcej
-
Akcje, akcje, akcje – nieoficjalne wydarzenia na COP-ie
2012-12-01Jak łatwo zauważyć w poprzednich wieściach z Kataru, na konferencjach klimatycznych oficjalne rozmowy to nie wszystko. To, co dzieje się niejako "obok" negocjacji, także jest ważne i może w istotny sposób na nie wpływać.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności