- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
Nowa ustawa o OZE – szansa czy droga do zatracenia?
2011-12-23Ministerstwo Gospodarki zaprezentowało podczas konferencji prasowej projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii, której celem powinno stać się stworzenie warunków dla rozwoju sektora produkującego czystą energię w Polsce. Od tego w jakim kształcie zostanie przyjęta zależy, czy w najbliższych latach w sektorze energetyki odnawialnej powstaną dziesiątki tysięcy nowych i trwałych miejsc pracy.
Więcej
-
Ministerstwo Gospodarki proponuje pakiet ustaw energetycznych
2011-12-23Pakiet trzech ustaw energetycznych zaprezentowało w czwartek Ministerstwo Gospodarki. Prawo energetyczne, prawo gazowe i ustawa o odnawialnych źródłach energii mają wprowadzić m.in. efektywny system wsparcia produkcji energii odnawialnej i ochronę odbiorców wrażliwych.
Więcej
-
Portfele pełne węgla
2011-12-23Finansowanie projektów z zakresu energetyki opartej na węglu budzi kontrowersje głównie ze względu na to, że węgiel to paliwo kopalne powodujące najwięcej zanieczyszczeń i najwięcej emisji CO2. Mimo wszystko, duże banki wciąż wolą inwestować w brudną energię.
Więcej
-
Informacja w sprawie naboru Moderatorów Debat Klimatycznych
2011-12-22Informujemy, że wyniki naboru kandydatów na Moderatorów Debat Klimatycznych zostaną przedstawione po 1 stycznia 2012 roku. W wyniku opublikowanych ogłoszeń o naborze napłynęlo do nas 97 zgłoszeń z całego kraju, których ocena jeszcze się nie zakończyła.
-
Nowa ustawa nie pomoże OZE
2011-12-22Zdaniem organizacji ekologicznych ustawa powinna dać jednocześnie nowy, silny impuls do rozwoju energetyki odnawialnej oraz wspierać zrównoważony rozwój gospodarczy. Niestety przedstawiony projekt nie tworzy podstaw dla szybkiego i harmonijnego rozwoju odnawialnej energetyki w Polsce.
Więcej
-
Prezydencja – udział Polski w europejskiej sztafecie energetycznej
2011-12-22Dobiega końca polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Różne opinie słychać na jej temat. Od początku obawiano się, że Polska nie będzie potrafiła odsunąć własnych interesów na drugi plan i że zamiast moderatorem stanie się hamulcem wszelkich zmian. Wydaje się jednak, że zdaliśmy egzamin. Europa mniej boi się Polski – ale czy Polska mniej boi się europejskiej polityki energetyczno-klimatycznej?
Więcej
-
ONZ: Kanada wciąż jest zobligowana do walki z globalnym ociepleniem
2011-12-22Christiana Figueres, sekretarz generalna Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC), przyznaje, że jest zaskoczona decyzją Kanady, która została ogłoszona wkrótce po tym, jak ponad 190 krajów osiągnęło z trudem wywalczone porozumienie w Durbanie – informuje AFP.
Więcej
-
Tropikalne ryby radzą sobie z ociepleniem klimatu
2011-12-22Niektóre tropikalne ryby mają dużo większą zdolność radzenia sobie z rosnącymi temperaturami mórz, niż pierwotnie sądzono. Wystarczy kilka pokoleń, aby się dostosowały – wynika z australijskich badań, które opisuje magazyn "Nature Climate Change".
Więcej
-
Wiatr będzie głównym źródłem energii w 2050 roku
2011-12-21Z opublikowanej w ubiegłym tygodniu przez Komisję Europejską "Mapy drogowej dla energetyki" (energy roadmap) na rok 2050 wynika, że energetyka wiatrowa będzie wytwarzać więcej energii elektrycznej niż jakakolwiek inna technologia. Cele i ostateczny udział OZE w 2050 roku mogą się jednak radykalnie zmienić na korzyść zielonej energii – z powodów czysto ekonomicznych.
Więcej
-
Zagrożenie chwilowo oddala się od Amazonii. Głosowanie nad nową ustawą o lasach przełożone na przyszły rok
2011-12-21Głosowanie nad nową propozycją ustawy leśnej miało odbyć się w tym tygodniu, jednak niższa izba brazylijskiego Kongresu Narodowego zadecydowała o przesunięciu głosowania na marzec 2012.
Więcej
-
Bezemisyjny system energetyczny do roku 2050?
2011-12-20Opublikowany 15 grudnia 2011 r. „Plan działań w zakresie energii do roku 2050" ma zdaniem Komisji Europejskiej zapewnić bezpieczną, konkurencyjną i niskoemisyjną przyszłość dla sektora energetycznego. Ekspertów martwi jednak brak zdefiniowania konkretnych działań.
Więcej
-
Kolejny kraj krytykuje protokół z Kioto
2011-12-20Rosja wspiera Kanadę w decyzji dotyczącej rezygnacji z protokołu z Kioto. Jak poinformowało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w przyszłym roku Moskwa nie zamierza przyjmować na siebie żadnych zobowiąż wynikających z protokołu.
Więcej
-
Węgiel zagrożony wypadnięciem z energetycznego miksu UE
2011-12-20Bez czystych technologii węgiel nie będzie mógł wchodzić w skład europejskiego miksu energetycznego – ostrzegał komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger w Berlinie. Zdaniem unijnego komisarza, w Europie, która chce znacząco ograniczyć emisje CO2, przyszłość ma technologia CCS.
Więcej
-
Producenci, urządzenia i etykiety
2011-12-19– Przeciętny konsument nie uświadamia sobie faktu, że klasa A jest dziś w przypadku lodówek najgorszą możliwą do sprzedaży kategorią. Tu zaczyna się kluczowa rola sprzedawcy i dlatego jego wyszkolenie jest niezwykle ważne – mówi Wojciech Konecki, dyrektor generalny CECED Polska.
Więcej
-
Konsultacje w sprawie masowego upowszechnienia oświetlenia LED
2011-12-19W dniu 15 grudnia br. Komisja Europejska przyjęła zieloną księgę i rozpoczęła konsultacje społeczne w sprawie przyszłości oświetlenia LED. Oświetlenie LED to jedna z najbardziej energooszczędnych i wszechstronnych technologii oświetleniowych, która w porównaniu z innymi technologiami umożliwia oszczędności energii i pieniędzy sięgające nawet 70 procent.
Więcej
-
Hiszpania: Podziel się autem – zaparkujesz za darmo
2011-12-19Hiszpański uniwersytet zachęca do wspólnych dojazdów na uczelnię – kierowcy, którzy podwożą na zajęcia co najmniej dwie osoby mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu. Jakie są efekty takich inicjatyw? Mniejszy ruch na drogach, mniej spalin i więcej nowych znajomych.
Więcej
-
"Lasy dla ludzi"
2011-12-19Rok 2011 został ustanowiony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów. Oficjalna uroczystość zamykająca jego obchody odbyła się 13 grudnia w Genewie. W spotkaniu wziął udział Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w MŚ, Główny Konserwator Przyrody. Wydarzenie poprzedziła debata na temat przyszłości Lasów w Europie i Ameryce Północnej.
Więcej
-
Największy światowy pożyczkodawca – bank UE niemal podwoił wsparcie dla paliw kopalnych
2011-12-19Według opublikowanego 8 grudnia raportu organizacji CEE Bankwatch pt. "Carbon Raising" Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) w przeciągu ostatnich 4 lat (2007-2010) zwiększył wsparcie dla inwestycji kopalnych z 2,8 do 5 mld euro.
Więcej
-
Lodowce alpejskie skurczyły się w ciągu 40 lat o 25 proc.
2011-12-18Jak wynika z badań naukowców, przedstawionych na jesiennej konferencji Amerykańskiej Unii Geofizycznej (AGU), powierzchnia lodowców w Alpach francuskich zmniejszyła się w latach 1970-2010 o ok. 25-26 proc., co jest jeszcze jedną oznaką ocieplania się klimatu.
Więcej
-
Sposób na ciepło w Poznaniu
2011-12-18W Poznaniu przeprowadzono już dwie edycje programu "Trzymaj ciepło". Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców miasta zainteresowanych oszczędzaniem energii. – Warto zastanowić się jak zmniejszyć koszty eksploatacji mieszkania poprzez rozsądne gospodarowanie energią – zachęca Maja Niezborała z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności