więcej


Zielone technologie w pawilonie Polski NA EXPO 2010 przyśpieszają (11839)

2010-09-07

Drukuj
6 września Pawilon Polski na światowej wystawie Expo w Szanghaju opanowali polscy eko-innowatorzy i ich potencjalni klienci z Chin. W ramach międzynarodowej promocji polskiej technologii środowiskowej, laureaci zorganizowanego przez Ministerstwo Środowiska konkursu GreenEvo- Akcelerator Zielonych Technologii spotkali się z kilkudziesięcioma partnerami chińskimi.
Sesja spotkań bilateralnych poprzedzona była konferencją z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska RP Janusza Zaleskiego oraz przedstawiciela chińskiego urzędu ochrony środowiska i szanghajskiego stowarzyszenia nauk środowiskowych Lu Fu Kuan.

Zwycięskie firmy zaprezentowali w Szanghaju innowacyjną ofertę skrojoną do potrzeb miejscowego rynku: rozwiązania wspierające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, technologie przetwarzania odpadów niebezpiecznych, technologie oczyszczania ścieków i uzdatniania wody, a także technologie dla koksownictwa i energooszczędne.

Oprócz rozmów biznesowych w Pawilonie misja odwiedziła centrum gospodarki wodnej Meng Qin Yuan w rejonie Suzhou Canal oraz centrum badawczo-rozwojowe producenta sprzętu dla energetyki odnawialnej i wiatrowej - Shanghai Electric Group.
Wizyta GreenEvo to kolejna już misja gospodarcza organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach udziału Polski w Expo. Misje współfinansowane są ze środków Ministerstwa Gospodarki. 

źródło: Ministerstwo Środowiska
www.mos.gov.p

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej