więcej


Zielona gospodarka

Zielony Tydzień Polskiej Izby Żywności Ekologicznej (21787)

2021-04-08

Drukuj
galeria

Polska Izba Żywności Ekologicznej, której jednym z głównych celów jest edukacja na temat żywności ekologicznej, już w kwietniu szykuje akcję Zielony Tydzień. W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia odbędzie się akcja promocyjna zachęcająca do zakupu ekoproduktów. W Zielony Tydzień zaangażowali się członkowie PIŻE – sklepy i producenci, ale akcja skierowana jest do wszystkich, czyli również do konsumentów.  W połowie kwietnia (12-18 kwietnia) producenci żywności ekologicznej – członkowie PIŻE – zaproponują specjalne oferty w bardzo atrakcyjnych cenach – dla członkowskich sklepów PIŻE. Następnie te, w kolejnym tygodniu (19-25 kwietnia) zaproponują wyjątkowe oferty klientom detalicznym.

Jakie produkty kupisz w ramach Zielonego Tygodnia?

W ofercie są m.in. soki – np. sok 100% z granatów, sok z czarnego bzu czy sok z owoców róży – źródło naturalnej witaminy C. Co oprócz soków? Ekomakarony z zielonego groszku, z algami morskimi czy gryczane, a do tego makarony orkiszowe – ekologiczne zamienniki konwencjonalnego makaronu. Przeróżne herbaty i kawy ze wszystkich zakątków świata. Rozmaite smarowidła do chleba – paprykarz, pasztet gryczany, pasta z ciecierzycy i inne wegańskie pasty. Zielony Tydzień to idealna okazja dla miłośników kiszonek – w ofercie jest sok z kiszonego selera naciowego, sok z kiszonych buraków czy EKO kapusta kiszona. Fani owoców i słodkości również znajdą coś dla siebie. Dżem 100% z czarnej porzeczki z chią, powidła bez dodatku cukru, chrupki malinowe i jabłkowe, liofilizowane truskawka, malina, żurawina, suszone owoce takie jak banan, ananas, wiśnia oraz bakalie i czekolady to tylko niektóre z propozycji. A do tego bezglutenowe chleby, płatki śniadaniowe,  gotowe dania, oliwa z oliwek, olej z awokado, certyfikowane produkty akwakultury i rybołówstwa (np. łosoś atlantycki czy pstrąg), mąki, ekologiczny napój energetyczny oraz kaszki dla dzieci. Oprócz żywności ekologicznej w promocyjnych cenach będą również kosmetyki, ziemia okrzemkowa i nawozy organiczne. Wszystkie produkty dostępne w ramach Zielonego Tygodnia do zobaczenia tutaj: www.jemyeko.com/produkty/

Jak wziąć udział w akcji?

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy jedynie sprawdzić, w których sklepach można kupić przecenione produkty. W akcji biorą udział zarówno sklepy stacjonarne, jak i online. Lista miejsc biorących udział w Zielonym Tygodniu znajduje się na stronie: www.jemyeko.com/sklepy/. Akcja odbywa się między 19 a 25 kwietnia, więc właśnie wtedy będzie można kupić produkty w promocyjnych cenach.

Oprócz Zielonego Tygodnia Polska Izba Żywności i Fairtrade Polska zaprasza również na Miesiąc Fairtrade, który potrwa od 12 kwietnia do 12 maja. Chcemy, by w trakcie Miesiąca Fairtrade jak najwięcej mieszkańców Polski dowiedziało się, że Fairtrade to sprawdzony sposób na poprawę sytuacji społeczności rolniczych, żyjących z uprawy kawy, herbaty czy kakao – mówi Rozalia Wiśniowska z Fairtrade Polska. Informacje o tym kto i w jaki sposób może zaangażować się w akcję, dostępne są na stronie www.fairtrade.org.pl/MiesiacFairtrade/.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Medialnym przez nasz portal ChrońmyKlimat.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej