więcej


Zielona gospodarka

Uprawnienia do emisji CO2 najtańsze w historii (13908)

2012-02-13

Drukuj

Obecnie emisja tony dwutlenku węgla kosztuje zaledwie 7 euro – to najniższa cena uprawnień w historii. Zdaniem analityków jest to sytuacja bardzo korzystna dla wysokoemisyjnych producentów energii elektrycznej.

Prawdopodobnie tak duże obniżenie się cen wynika z malejącego popytu na energię i spowolnienia gospodarczego. Jednak nie bez znaczenia jest również zagrożenie podażą zdeponowanych w Europejskim Banku Inwestycyjnym uprawnień emisyjnych z programów Unii Europejskiej.

W przyszłym roku ceny uprawnień do emisji CO2 prawdopodobnie wzrosną ponad dwukrotnie – prognozuje serwis wnp.pl, powołując się na analizę specjalistów z Domu Inwestycyjnego BRE Banku.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej