więcej


Zielona gospodarka

UE: Ponad milion miejsc pracy w sektorze zielonej energii (13968)

2012-02-17

Drukuj

W całej Unii Europejskiej ponad milion osób znalazło zatrudnienie w branży związanej z odnawialnymi źródłami energii – wynika z raportu EurObserv'ER.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi w dokumencie, w 2010 r. miejsc pracy w sektorze zielonej energii było o 25 proc. więcej niż rok wcześniej. Oznacza to, że pracę związaną z OZE znalazło już 1,14 mln osób.

Najwięcej miejsc pracy – aż 270 tys. – stworzył sektor biomasowy. Następna była fotowoltaika (ponad 268 tys. miejsc pracy). Na trzecim miejscu uplasowała się energetyka wiatrowa (ponad 253 tys. miejsc pracy).

Biorąc pod uwagę podział na państwa, najlepiej wypadły Niemcy. W nich pracę w branży OZE znalazło aż 361 tys. osób. Druga była Francja (niemal 175 tys.), a za nią kolejno: Włochy (ponad 108 tys.), Hiszpania (ponad 98 tys.) i Szwecja (prawie 55 tys.).

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej