więcej


Zielona gospodarka

Szczecin inwestuje w instalacje fotowoltaiczne (17555)

2014-08-17

Drukuj
galeria

Szczecin, fot. wikipedia, CC BY-SA 2.0

Władze Szczecina ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków użyteczności publicznej.

Projekt "Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie" otrzymał unijną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Oś priorytetowa 4 Infrastruktura ochrony środowiska Działanie 4.1 Energia odnawialna i zarządzanie energią.

Wysokość dofinansowania przyznanego w konkursie RPOWZ/4.1/2013/1 wynosi ponad 1,47 mln zł przy całkowitym koszcie projektu wynoszącym 2,11 mln zł. Przetarg obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz budowę instalacji fotowoltaicznej na potrzeby czterech budynków należących do Gminy Miasto Szczecin.

Potencjalny wykonawca musi wykazać się m.in. realizacją dwóch instalacji fotowoltaicznych w przestrzeni miejskiej o mocy przynajmniej 100 kWp. Wymagane jest też, aby wykonawca posiadał dostęp do środków finansowych lub zdolność kredytową w wysokości nie niższej niż 2 mln zł i osiągnął w ciągu ostatnich trzech lat obrotowych (rok: 2013, 2012, 2011) obroty w wysokości co najmniej 3 mln zł netto rocznie.

Wadium w przetargu wynosi 20 tys. zł, a termin składania ofert mija 20 sierpnia br. Przyjęty termin realizacji inwestycji to koniec stycznia 2015 r.

Pełna lista projektów, które otrzymały unijne dofinansowanie w ramach RPO dla woj. zachodniomporkskiego, Działanie 4.1. Energia odnawialna i zarządzenie energią, konkurs RPOWZ/4.1/2013/1, znajduje się pod tym linkiem.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej