więcej


Zielona gospodarka

SuperMiasta – zagłosuj na miasto Bielsko-Biała i Klub Gaja (21256)

2020-04-09

Drukuj
galeria

Do końca kwietnia trwa plebiscyt Gazety Wyborczej pod hasłem  „SuperMiasta". Klub Gaja jest dumny z wyboru naszej organizacji jako symbolu 30-lecia samorządu miasta Bielska-Białej w tym plebiscycie.  Jesteśmy dumni z dostrzeżenia naszej pracy na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska. Zachęcamy tych wszystkich dla których nasze programy, kampanie i akcje są bliskie do oddania głosu na miasto Bielsko-Biała i Klub Gaja.

W lokalnych serwisach www.wyborcza.pl internauci mogą głosować na ich zdaniem największe osiągnięcia swoich miast w ostatnim trzydziestoleciu. Na miasto Bielsko-Biała i Klub Gaja można zagłosować   na stronie Wyborcza.pl Katowice. Wyborcza.pl uzasadniając wybór Klubu Gaja pisze   – „Bielsko-Biała to zabytki, drogi rowerowe, stadion i przebudowany rynek. Nie możemy jednak zapominać, że to jedno z tych miast, w których głośno zaczęto mówić o ekologii. Wywodzący się stąd  Klub Gaja to nie tylko ekologiczna marka miasta, ale też doskonały wzór do naśladowania”.

Zapraszamy do głosowania! Zagłosuj TU >>>

Akcja „SuperMiasta" nawiązuje do 30. rocznicy pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Dzięki publikacjom Gazety Wyborczej  Wyborcza.pl czytelnicy mogą ocenić, jak zmieniły się w tym czasie nasze miasta, życie i otoczenie.  

Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej mówi  – „Utworzenie samorządów lokalnych to jeden z największych sukcesów odnowionej Polski. Dlatego w marcu zainicjowaliśmy naszą akcję i ruszyliśmy w „Wyborczej” z plebiscytem „SuperMiasta". Gdy planowaliśmy harmonogram, nikt nie mógł przewidzieć, że dominującym tematem w Europie stanie się pandemia... Sprawdziła się jednak nasza redaktorska intuicja, która podpowiadała, że nawet gdy w aktualnościach będzie dominował temat koronawirusa, nasi czytelnicy będą potrzebowali oddechu, sięgnięcia także po bardziej optymistyczne tematy. A do takich bez wątpienia należą teksty o miastach biorących udział w plebiscycie. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, z których kolegia redakcji lokalnych wybrały kilka, kilkanaście najlepszych. Teraz czas na to, by w każdym z miast - w drodze plebiscytu - wybrać ostatecznych zwycięzców. W przeciwieństwie do szykowanych wyborów prezydenckich nasze głosowanie można zrealizować w pełni bezpiecznie. Nie trzeba wychodzić z domu - wystarczy wejść na stronę Wyborcza.pl/supermiasta i znaleźć link prowadzący do głosowania w swoim mieście”.

Jacek Bożek, założyciel i prezes Klubu Gaja dodaje – „Super, że Klub Gaja znalazł się w plebiscycie „SuperMiasta”. To naprawdę ogromna niespodzianka dla całego zespołu naszej organizacji i dla mnie osobiście. Zakładając w zasadzie konspiracyjnie w 1988 roku naszą organizację, nie przypuszczałem, że spotka nas kiedyś takie wyróżnienie. Jeszcze raz z uśmiechem mogę powiedzieć, super być w super mieście”.

Żródło:wyborcza.pl 


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej