więcej


Zielona gospodarka

Stanowisko Koalicji Klimatycznej w sprawie założeń dla rozwoju gospodarki niskowęglowej w Polsce (10228)

2010-12-23

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Zmniejszenie emisyjności polskiej gospodarki jest nie tylko możliwe, ale konieczne. To szansa na wzrost innowacyjności oraz stworzenie dziesiątek tysięcy nowych miejsc pracy – niskoemisyjne technologie są bardziej pracochłonne niż technologie konwencjonalne.
Odchodzenie od wykorzystania paliw kopalnych na rzecz czystych i bezpiecznych metod pozyskiwania energii przyczyni się także do poprawy warunków życia i zdrowia mieszkańców naszego kraju, w związku ze zmniejszoną emisją pyłów i zanieczyszczeń.

Zachęcamy do zapoznania się ze Stanowiskiem Koalicji Klimatycznej w sprawie założeń dla rozwoju gospodarki niskowęglowej w Polsce.


źródło: Koalicja Klimatyczna
www.koalicjaklimatyczna.org

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej