więcej


Zielona gospodarka

"Przyszłość, jakiej chcemy" (15199)

2013-01-04

Drukuj

rio-20Zobowiązanie do kontynuacji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju to główny wynik tegorocznego Szczytu Ziemi Rio+20. Zapraszamy do zapoznania się z treścią deklaracji końcowej konferencji w Rio de Janeiro.

Konferencja Narodów Zjednoczonych nt. Zrównoważonego Rozwoju Rio+20 odbyła się w czerwcu 2012 r., 20 lat po zorganizowanym w 1992 r. w Rio de Janeiro Szczycie Ziemi. To właśnie podczas tego szczytu ustalono, w obowiązującej do tej pory formie, ideę i zasady zrównoważonego rozwoju.

Najważniejszym osiągnięciem Szczytu z 1992 r. było uzgodnienie deklaracji "Środowisko i rozwój" oraz zbioru zaleceń ekonomicznych, społecznych i środowiskowych zawartych w dokumencie programowym Agenda 21.

Od czasu szczytu w 1992 r. świat stanął wobec nowych wielkich wyzwań, takich jak nasilenie niekorzystnych zjawisk klimatycznych czy globalny kryzys gospodarczy. Celem tegorocznego, jubileuszowego Szczytu Rio+20 było m.in. odnowienie politycznych zobowiązań w obszarze zrównoważonego rozwoju i ustosunkowanie się do nowych wyzwań, jakie stoją dziś przed światem.

Przyjęty dokument końcowy Konferencji Rio+20 określa zobowiązania państw dotyczące dalszej realizacji polityki zrównoważonego rozwoju.  pełną treścią dokumentu "Przyszłość, jakiej chcemy" można zapoznać się pod linkiem:

 

źródło: Ministerstwo Środowiska

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej