więcej


Zielona gospodarka

Podlasie: powstanie fabryka trackerów PV i małych elektrowni wiatrowych (17541)

2014-08-07

Drukuj
galeria

Podlasie, fot. Wikipedia, CC 3.0, BY-SA

W Kolnie na Podlasiu rozpoczęła się budowa fabryki, w której będą produkowane trackery do instalacji fotowoltaicznych, małe elektrownie wiatrowe oraz ogrzewacze kawitacyjne.  Inwestorem jest spółka Polskie Elektrownie Wiatrowe Rotor.

Podstawowym produktem mają być małe elektrownie wiatrowe o pionowej osi obrotu. Producent zapewnia, że dzięki nim będzie można wykorzystać energię elektryczną np. do ogrzania domu o powierzchni do 500 m2 i ogrzania c.w.u. dla jego mieszkańców.

Produkcja ma ruszyć na początku przyszłego roku. Dzięki inwestycji powstanie w początkowym etapie 25 etatów. Docelowo pracę w zakładzie w Kolnie ma znaleźć 60 osób – m.in. absolwenci miejscowego Zespołu Szkół Technicznych.

W Kolnie powstaje jedna z pierwszych w kraju farm fotowoltaicznych. Inwestorem jest firma AMB Energia, a farma fotowoltaiczna w Kolnie wejdzie w skład projektu Podlasie Solar Park.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej