więcej


Zielona gospodarka

PGNiG Termika zbierze choinki na biomasę (16647)

2014-01-06

Drukuj

choinka CC-BY zaimoku woodpileFirma PGNiG Termika zapowiedziała uruchomienie w styczniu 2014 r. akcji zbierania choinek, które zostaną wykorzystane jako biomasa energetyczna.

Jak informuje serwis wnp.pl, zbiórka choinek na biomasę odbędzie się w Warszawie już po raz piąty, a do jej organizacji obok PGNiG Termika, która dostarcza energię cieplną dla Warszawy, włączy się także Urząd m. st. Warszawy. Warszawiacy będą mogli przekazać swoje drzewka już 8 stycznia na Placu Bankowym, a później mobilny punkt zbierania choinek pojawi się we wszystkich dzielnicach Warszawy.

Wnp.pl podaje, że w poprzednim roku organizatorzy akcji zebrali 400 ton biomasy z choinek, co pozwoliło na ogrzanie przez cały rok 100 mieszkań o powierzchni 60 m2. Podczas wszystkich dotychczasowych akcji zbierania choinek uzyskano 1200 ton biomasy.

– To dla nas kolejna okazja by przekonać mieszkańców, że nie potrzeba wiele wysiłku, by zrobić coś dobrego dla otoczenia. Choinki, które normalnie skończyłyby na śmietniku, wrócą do naszych domów w postaci energii. Podobnie jest np. ze zużytymi butelkami plastikowymi czy starymi gazetami – po odpowiedniej obróbce mogą otrzymać "drugie życie". Cieszę się, że organizowane są takie akcje, ponieważ pomagają nam krok po kroku zmieniać podejście mieszkańców stolicy do postępowania ze śmieciami, które można powtórnie wykorzystać – wnp.pl cytuje prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl
fot. Creative Commons by zaimoku_woodpile

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej