więcej


Zielona gospodarka

PE stopuje większą redukcję CO2 (12895)

2011-07-06

Drukuj

forbidden_pollution___sxcRezolucja postulująca ostrzejsze wytyczne w zakresie emisji CO2 została odrzucona przez Parlament Europejski.

Wczoraj Parlament Europejski odrzucił pomysł, aby kraje Unii Europejskiej zmniejszyły emisję CO2 o 30%, zamiast ustalonych wcześniej 20% do 2020 roku. Odrzucenie rezolucji poparło 347 posłów. Z tej decyzji cieszyć będą się także Polacy - to nasz rząd zdecydowanie sprzeciwiał się zaostrzaniu planu redukcji emisji CO2. Decyzja Parlamentu Europejskiego nie przekreśla jednak całkowicie starań frakcji socjalistów i Zielonych, popierających silnie niskoemisyjne gospodarki, pomysł powróci prawdopodobnie na forum Unii Europejskiej przed konferencją klimatyczną, która w grudniu odbędzie się w Durbanie (RPA).

Powoli argumenty zaczynają docierać do europarlamentarzystów. W czasie kryzysu trzeba najpierw przeanalizować konsekwencje finansowe zwiększenia celów redukcji emisji CO2, a dopiero potem ewentualnie podejmować decyzję - mówił w rozmowie z PAP, europoseł Bogusław Sonik.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej
www.reo.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej