więcej


Zielona gospodarka

O prawdziwy zielony ład (21276)

2020-04-22

Drukuj
galeria

Nasze społeczeństwo przeżywa szok niesamowitej brutalności. Oczywiście pilną sprawą jest ratowanie życia, miejsc pracy i ochrona najsłabszych spośród nas. Plan naprawy jest już przygotowywany przez naszych liderów… ale jaki?

Plan „Wszyscy dla siebie” (w którym wszyscy ostatecznie przegrywają) czy plan europejski, wykorzystujący wszystkie zasoby naszej Unii? Plan ratowania gospodarki kopalnej czy plan radykalnej transformacji naszego społeczeństwa i uczynienia go bardziej odpornym?

Obecny kryzys nie powinien powodować, że zapomnimy o klimacie: czyż nie jest to bardziej niż kiedykolwiek czas na europejski pakt na rzecz klimatu i zatrudnienia? Stworzenie takiego paktu to cel apelu, do którego podpisania Państwa zapraszamy.

Chcemy publicznie przekazać takie apel na początku maja, ponieważ właśnie wtedy powinna się rozpocząć debata na temat nowego budżetu zaproponowanego przez Komisję Europejską. Apel zawiera trzy proste postulaty:

- zatrzymanie dotacji do paliw kopalnych i ich finansowania;

- stworzenie banku na rzecz klimatu i bioróżnorodności;

- stworzenie europejskiej linii budżetowej na rzecz bioróżnorodności.

Apel ten zebrał ponad 600 sygnatariuszy: klimatologów, młodych aktywistów, dyrektorów generalnych, artystów, liderów organizacji pozarządowych i związków zawodowych, ministrów, członków parlamentów i burmistrzów z 6 różnych kierunków politycznych, ale możemy być jeszcze liczniejsi!

Jeśli otrzymałeś maila takiej treści – nie wahaj się, podpisz go. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak brzmi pełna treść apelu oraz go podpisać, zgłoś się do Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju przed 25 kwietnia 2020, a otrzymasz potrzebne informacje i będziesz mógł podpisać apel.

Adres do kierowania zapytań: w.szymalski[at]ine-isd.org.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej