więcej


Zielona gospodarka

MG łączy biznes z administracją publiczną w zakresie OZE (18985)

Ewa Szekalska, Teraz-środowisko.pl
-1-11-30

Drukuj
galeria

MG łączy biznes z administracją publiczną w zakresie OZE, fot. Jonathan Potts, Flickr.com

Platforma łącząca biznes oraz administrację publiczną w zakresie efektywnego wykorzystania energii, w tym pochodzącej z OZE, powstała w ramach działań Ministerstwa Gospodarki.

Wkrótce będzie wzbogacona o przegląd uruchamianego wsparcia dla szeroko pojętej gospodarki niskoemisyjnej oraz o monitoring mediów w zakresie OZE.

Platforma Zrównoważona Energia – bo tak brzmi jej pełna nazwa – ma zachęcać do inwestycji w odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną, a także umożliwiać współpracę z instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi finansującymi lub propagującymi działania w tym zakresie.

Na Platformie ZE będzie można przeczytać o kosztach i korzyściach wynikających ze stosowania urządzeń i systemów grzewczych, chłodniczych i elektrycznych wykorzystujących energię odnawialną. Będzie też można dowiedzieć się, w jaki sposób można je ze sobą optymalnie łączyć.

W perspektywie dalszych działań mamy monitoring dofinansowania odnawialnych źródeł, w tym z funduszy europejskich – powiedział Maciej Witkowski z Departamentu Energii Odnawialnej MG podczas III spotkania grupy roboczej ds. OZE i efektywności energetycznej wokół Platformy Zrównoważona Energia, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Warszawie.

Platforma Zrównoważona Energia powstała w ramach pracy Grupy ds. OZE i efektywności energetycznej Wizja 2050. Została uwzględniona w Krajowym Programie Reform na rzecz realizacji strategii "Europa 2020".

Partnerami Platformy ZE jest już ponad 30 organizacji, funduszy, stowarzyszeń, w tym kilkudziesięciu przedsiębiorców zrzeszonych w tych organizacjach.

Ewa Szekalska, Teraz-środowisko.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej