więcej


Zielona gospodarka

LG wprowadza na rynek domowy magazyn energii (18768)

2015-08-04

Drukuj
galeria

LG fot. Kārlis Dambrāns, flickr.com, CC BY 2.0

Koreański potentat LG Chem wprowadza na rynek domowy magazyn energii, który będzie konkurencją dla Powerwall Tesli. Domowe baterie od LG są już oferowane na rynku niemieckim i australijskim.

LG Chem rozpoczął sprzedaż domowego zestawu do magazynowania energii o nazwie RESU (Residential Energy Storage Unit), który jest zbliżony rozmiarami i pojemnością do przedstawionego kilka miesięcy temu przez amerykańską Teslę domowego magazynu energii o nazwie Powerwall z pojemnością w najmniejszej wersji na poziomie 7 kWh. Magazyn energii LG składa się z modułów o pojemności 3,2 kWh. Można go rozbudować maksymalnie do pojemności 12,8 kWh.

Rozmiary LG Chem RESU w wersji 6,4 kWh to 406 mm x 664 mm x 165 mm, a jego waga wynosi 60 kg.

O ile Powerwall Tesli w wersji 7 kWh kosztuje 3 tys. USD, cena zestawu baterii koreańskiego producenta w Australii i w Niemczech, gdzie już można zamawiać LG Chem RESU, za wersję 6,4 kWh zaczyna się w przeliczeniu na USD od około 5 tys. dolarów.

Na australijskim portalu One Step of the Grid jeden z przedstawicieli firm instalacyjnych szacuje, że zestaw fotowoltaiczny o mocy 5 kW wraz z inwerterem i magazynem energii od LG może kosztować w Australii około 24 tys. dolarów – ale bez uwzględnienia kosztów przyłączenia i dodatkowego kosztu finansowania.

Szacowana żywotność LG Chem RESU to według producenta minimum 6 tys. cykli ładowania (około 15 lat użytkowania) przy głębokości rozładowania DoD (ang. Depth of Discharge) na poziomie 90% i temperaturze 25 st. C.
Specyfikacja LG Chem RESU w wersji 3,2 kWh i 6,4 kWh (w j. niemieckim): LG_RESU_specyfikacja.pdf

Magazyn energii LG Chem RESU w wersji 6,4 kWh (fot. LG)

Źródło: gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej