więcej


Zielona gospodarka

Konsultacje społeczne w sprawie dwóch rozporządzeń EU ETS (10172)

2011-04-20

Drukuj

W dniu 15 kwietnia br. Komisja Europejska ogłosiła rozpoczęcie konsultacji społecznych w sprawie dwóch rozporządzeń dotyczących Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS). Konsultacje potrwają do 10 czerwca br. 

Konsultacje społeczne dotyczą rozporządzenia w sprawie monitorowania i sprawozdawczości w zakresie emisji gazów cieplarnianych oraz projektu rozporządzenia w sprawie akredytacji weryfikatorów i weryfikacji rocznych raportów emisji.

W ocenie Komisji Europejskiej głównym celem proponowanych przepisów jest zapewnienie lepszego wspólnego podejścia do EU ETS w całej Unii Europejskiej, większej spójności, przejrzystości, wiarygodności i efektywności tego systemu.

Celem konsultacji jest poznanie opinii osób fizycznych i organizacji na temat istotności i możliwych skutków proponowanych przepisów.

Więcej informacji:
ec.europa.eu/clima/consultations/0010/index_en.htm


źródło: © Unia Europejska, 1995-2011
www.ec.europa.eu
  

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej