więcej


Zielona gospodarka

Konfederacja Lewiatan - pakiet energetyczno-klimatyczny to zadanie trudne, ale nie niemożliwe [WIDEO] (17991)

2014-12-12

Drukuj
galeria

Daria Kulczycka, Dyrektor Departamentu Energii i Zmian Klimatu

Konfederacja Lewiatan jest pozarządową organizacją skupiającą ok. 3900 firm. W 2008 roku w Konfederacji powołano do życia Departament Energii i Zmian Klimatu. Rozmawiamy z Dyrektor tego departamentu – Darią Kulczycką.Daria Kulczycka na pytanie, czy uchwalenie planu zmniejszenia emisji CO2 o 40% będzie wyzwaniem nie ma wątpliwości. - To olbrzymie wyzwanie – mówi. Niemniej Konfederacja Lewiatan stała na stanowisku, że polski rząd powinien zgodzić się na ten cel redukcyjny, pod warunkiem jednak przyjęcia dodatkowych instrumentów wsparcia dla Polski.

 

Zadaniem Darii Kulczyckiej redukcja emisji będzie trudna, ale nie niemożliwa choćby w sektorze budownictwa, gdzie istnieje jeszcze spory potencjał oszczędności.

 

Za nierealne natomiast uważa zmniejszenie emisji w sektorze transportowym. W najbliższych latach polska gospodarka będzie się rozwijać, z czym związane będzie zwiększenie się transportu – mówi. Podkreśla także konieczność ochrony najbardziej energochłonnych gałęzi polskiego przemysłu.

 

W wywiadzie usłyszymy także o wyzwaniach stojących przed energetyką i ciepłownictwem oraz o oczekiwaniach Konfederacji Lewiatan wobec rządu i ustawodawców odnośnie stanowionego prawa związanego z gospodarką niskoemisyjną.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej