więcej


Zielona gospodarka

Komunikat KASHUE (10184)

2011-03-08

Drukuj
Krajowy Administrator Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji informuje, iż w dniu 7 marca 2011 r. przywrócona została możliwość wykonywania transakcji przekazu jednostek w Krajowym Rejestrze Uprawnień.
Po przeanalizowaniu raportu zawierającego informacje dotyczące bezpieczeństwa Komisja Europejska potwierdziła, iż Krajowy Administrator stosuje odpowiednio wysokie standardy zabezpieczeń w zakresie prowadzenia Rejestru.

Decyzja o przywróceniu pełnej operacyjności polskiego Rejestru oznacza, że transakcje wykonywane za jego pośrednictwem są przeprowadzane w bezpieczny sposób. Niemniej jednak KASHUE prosi użytkowników o przestrzeganie zasad poufności dotyczących nazwy użytkownika i hasła dostępu do Rejestru i używanie wyłącznie sprawdzonych oprogramowaniem antywirusowym i bezpiecznych stacji roboczych.

Komunikat Komisji Europejskiej znajduje się na stronie:
ec.europa.eu/clima/news/index_en.htm

Jednocześnie Krajowy Administrator Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji informuje, iż uprawnienia do emisji na rok 2011 zostały przydzielone na rachunki instalacji zgodnie z planowanym terminem do końca lutego br. oraz przypominamy o konieczności rozliczenia instalacji z emisji za rok 2010 do końca kwietnia br.


źródło: KASHUE - Krajowy Administrator Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji
www.kashue.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej