więcej


Zielona gospodarka

Komisja Europejska utrzymuje blokadę krajowych rejestrów (10212)

2011-01-27

Drukuj
W zawieszeniu pozostaje przeprowadzanie transakcji we wszystkich rejestrach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS), z wyjątkiem wydawania oraz umarzania uprawnień do emisji. Działanie podjęte przez Komisję Europejską jako reakcja na powtarzające się naruszenia bezpieczeństwa EU ETS, miało potrwać przynajmniej do dnia 26 stycznia. W ocenie KE już przyniosło znaczne postępy w zakresie bezpieczeństwa krajowych rejestrów.
Jak podano w komunikacie KE z dnia 25 stycznia br. „W piątek państwa członkowskie jednogłośnie poparły działania podejmowane przez Komisję Europejską. W poniedziałek osiągnięto porozumienie w sprawie wytycznych dotyczących minimalnych wymagań, jakie każdy krajowy rejestr ma spełnić, aby wznowić normalną działalność”.

W oświadczeniu KE poinformowano, że wytyczne te zostały przekazane właściwym organom krajowym. Każde z państw członkowskich zostało poproszone o pilne dostarczenie Komisji Europejskiej niezależnego raportu potwierdzającego wprowadzenie minimalnych wymogów bezpieczeństwa.

Komisja Europejska oczekuje obecnie na raporty od państw członkowskich zanim krajowe rejestry zostaną w pełni wznowione. W najbliższych dniach planowane jest przekazanie pierwszych raportów.

Komisja Europejska oświadczyła także, że o uruchomieniu transakcji w krajowych rejestrach poinformuje z 24-godzinnym wyprzedzeniem.


ChrońmyKlimat.pl
na podstawie: www.ec.europa.eu

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej