więcej


Zielona gospodarka

KIC InnoEnergy: 2 nabór dla start-upów w obszarze czystej energii (19554)

2016-06-18

Drukuj
galeria

Fot. pixabay.com

Po udanej akcji Zaproszenie do składania innowacyjnych propozycji na rok 2016 firma KIC InnoEnergy, będąca motorem innowacji sektora zrównoważonej energii w całej Europie, rozpoczyna drugą turę programu (01.06 – 11.10. 2016 r.)

Jest to już piąta edycja tej akcji, która skierowana jest do firm europejskich – start-upów, małych i średnich przedsiębiorstw lub większych firm, których innowacyjne projekty w dziedzinie zrównoważonej energii są już na etapie badawczo-rozwojowym, ale które potrzebują pomocy we wprowadzeniu produktu na rynek.

Podczas pierwszego tegorocznego naboru, który zamknięto w kwietniu, wpłynęło ponad 500 zgłoszeń od zainteresowanych innowatorów z całej Europy. KIC InnoEnergy ma teraz nadzieję, że przyciągnie dodatkowe zgłoszenia.

Druga tura trwa od 01 czerwca do 11 października 2016 r. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń autorzy najbardziej obiecujących projektów zostaną poproszeni o przedstawienie swoich koncepcji komisjom oceniającym KIC InnoEnergy. Kandydaci, których propozycje zostaną przyjęte, zostaną podani do wiadomości 19 grudnia 2016 r.

- Cieszę się, że mogę otworzyć drugi nabór zgłoszeń w tym roku. Mieliśmy wspaniały odzew w pierwszej rundzie, ale, ponawiając nasze zaproszenie, mamy nadzieję otrzymać nowe zgłoszenia od kandydatów, którzy nie zmieścili się w poprzednim terminie albo chcą zgłosić się po raz pierwszy – komentuje Diego Pavia, dyrektor naczelny KIC InnoEnerg.

Sektor energetyczny przechodzi bezprecedensowe zmiany i staje wobec dużych wyzwań. Jeśli mamy redukować emisję zanieczyszczeń z myślą o zapewnieniu w przyszłości zrównoważonej i przystępnej w cenie energii, to innowacyjność będzie miała kluczowe znaczenie dla powodzenia naszych wysiłków. Naszym zadaniem jest pomoc w realizacji innowacyjnych koncepcji i opieka nad nimi oraz, co bardzo ważne, wprowadzenie ich na rynek.

O to właśnie chodzi w naszej akcji zbierania innowacyjnych propozycji. Nasz program umożliwia nawiązywanie kontaktów i współpracy, co ułatwia realizację projektów. Łączymy innowatorów z partnerami z naszej branży i z innych sektorów z całej Europy, którzy mogą pomóc im w komercjalizacji pomysłów pozostających dotąd tylko w sferze koncepcji.

Będzie to już siódme Zaproszenie ogłoszone w ciągu ostatnich pięciu lat. Do tej pory zainwestowaliśmy 133 mln euro, pomagając w udostępnieniu klientom ponad 70 nowych produktów i usług . Otwierając drugi nabór zgłoszeń w tym roku, zwracamy się do kandydatów ponownie z wezwaniem: dołączcie do nas, a pomożemy Wam przeobrazić Wasze koncepcje w rynkową rzeczywistość.

Oczekiwane są zgłoszenia dotyczące innowacji w ośmiu obszarach tematycznych określonych przez KIC InnoEnergy:

  • czyste technologie węglowe i gazowe
  • magazynowanie energii
  • efektywność energetyczna
  • energia z paliw chemicznych
  • energia odnawialna
  • inteligentne i energooszczędne budynki i miasta
  • inteligentna sieć elektryczna
  • konwergencja sektorów zrównoważonej energii jądrowej i energii odnawialnej

Druga edycja konkursu trwa od 01 czerwca do  11 październiak 2016 roku.

Prosimy zgłosić swoje zainteresowanie tutaj.

KIC InnoEnergy współpracuje już ze zwycięzcami poprzednich edycji programu, pomagając im wprowadzić innowacje na rynek. Można o nich przeczytać tutaj.

Więcej informacji o zasadach udziału w programie można także znaleźć w dwóch bezpłatnych webinariach, które odbyły się wcześniej w tym roku. Aby je obejrzeć, można zarejestrować się tutaj.

Źrodło: gramwzielone.pl  (patron medialny projektu KIC InnoEnergy) 


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej