więcej


Zielona gospodarka

Handel nadwyżką CO2 (14710)

2012-08-24

Drukuj

Zachęcamy do zapoznania się z audycją radia TOK FM na temat propozycji Koalicji Klimatycznej w sprawie wykorzystania zysków z aukcji uprawnieniami do emisji. Gościem Pawła Sulika był Andrzej Kassenberg, prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

Koalicja Klimatyczna proponuje, aby pieniądze te trafiły bezpośrednio do obywateli i przedstawia opracowany przez siebie program "Czysty zysk dla obywateli".

Organizacje pozarządowe apelują do rządu, aby 100% środków z zysków z aukcji uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla przeznaczył na budowę gospodarki niskoemisyjnej. Z tych środków, co najmniej 50% Koalicja proponuje przeznaczyć na specjalny program rozwoju energetyki obywatelskiej "Czysty zysk dla obywateli". Koalicja Klimatyczna wzywa, aby pieniądze pochodzące ze sprzedaży uprawnień do emisji gazów cieplarnianych przeznaczyć na wsparcie termomodernizacji budynków prywatnych i publicznych oraz budowę nowoczesnych, energooszczędnych domów z mikroinstalacjami OZE.

Zachęcamy do wysłuchania audycji: bi.gazeta.pl/im/0/12293/m12293290.mp3.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej