więcej


Zielona gospodarka

Gdańsk montuje stacje ładowania samochodów elektrycznych (18418)

2015-04-13

Drukuj
galeria

fot. Ian Britton, flickr.com, CC BY-NC 2.0

Właściciele pojazdów elektrycznych w Gdańsku mogą już bezpłatnie naładować akumulatory w miejskich stacjach ładowania. Magistrat miasta planuje budowę kolejnych stacji.

W Gdańsku powstały trzy pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych. Będzie mogło z nich skorzystać kilkudziesięciu właścicieli elektryków, które są zarejestrowane w tym mieście.

Wkrótce skorzystają z nich także urzędnicy gdańskiego magistratu, który chce kupić kilka elektrycznych aut.

W Gdańsku zarejestrowano do tej pory już ponad 60 aut napędzanych energią elektryczną. Ich właściciele będą mogli skorzystać z publicznych stacji ładowania EV po otrzymaniu specjalnych kart. W celu ich otrzymania wystarczy tylko zgłosić się do miejskiego Zarządu Dróg i Zieleni i dostarczyć kserokopię dowodu osobistego. Karta jest bezpłatna.

Gdański magistrat ma w planie budowę kolejnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które staną w strefie płatnego parkowania. Parkujący w niej kierowcy samochodów elektrycznych będą zwolnieni z opłat.

Wkrótce do grona kierowców samochodów elektrycznych w Gdańsku dołączą miejscy urzędnicy. Gdański ogłosi bowiem do końca kwietnia przetarg na zakup czterech elektryków.

Co ciekawe, nie ma chętnych na dostawę elektryków. Dwa wcześniejsze przetargi zostały unieważnione z powodu braku ofert.

Źródło: gramwzielone.pl

www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej