więcej


Zielona gospodarka

Ekologiczny bezemisyjny transport publiczny (19937)

2016-12-15

Drukuj
galeria

Fot. Fotolia

NCBR poszukuje  partnera publicznego w związku z przygotowaniem programu badawczego na rzecz "Ekologicznego bezemisyjnego transportu publicznego"

W najbliższym czasie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rozpocznie realizację programów badawczych w nowatorskiej formule problem - driven research, w ramach której sfinansowane przez NCBR prace badawcze przyczynią się do rozwiązania określonego problemu o szerokim oddziaływaniu społecznym. W tym celu poszukuje partnera publicznego do współpracy przy tym przedsięwzięciu.
 
Pierwszy program w nowej formule zostanie uruchomiony w obszarze "Ekologicznego bezemisyjnego transportu publicznego", którego zakładanym celem strategicznym jest intensyfikacja procesu wdrażania nowoczesnych rozwiązań w obszarze transportu miejskiego poprzez wsparcie opracowania kompleksowych, innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz modeli biznesowych, pozwalających na minimalizację kosztów aplikacyjnych i eksploatacyjnych infrastruktury transportu miejskiego.
 
Nadrzędnym celem współpracy pomiędzy Partnerem a NCBR będzie zdefiniowane wyzwań, opracowanie, ogłoszenie i realizacja programu badawczego. Głównym zadaniem Partnera będzie pomoc w zdefiniowaniu wymagań funkcjonalnych i produkcyjnych produktu, który ma powstać w wyniku programu badawczego, a także rodzaj wdrożonej innowacji. Ponadto, Partner będzie musiał zadeklarować chęć i możliwość współpracy w kreowaniu rynku wstępnego dla innowacyjnych produktów, będących wynikiem programu badawczego.
 
Partnerem może być każdy podmiot publiczny, bez względu na jego formę prawną, którego głównym celem działalności nie jest prowadzenie działalności gospodarczej (tj. nie konkuruje na rynku).
 
Więcej informacji: NCBR

Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej