więcej


Zielona gospodarka

EKES o polskiej prezydencji w Radzie UE (10240)

2010-12-03

Drukuj
Już za kilka miesięcy Polska obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w ramach przygotowań do polskiej prezydencji podjęło współpracę z Europejskim Komitetem Ekonomiczno-Społecznym i skierowało do niego wniosek o opinię w kilku zagadnieniach.
Załączony dokument przedstawia opinie rozpoznawcze Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES) o polskiej prezydencji w Radzie UE. Tematami opinii są:
 
1. „Przyszłość rynku pracy w Europie – w poszukiwaniu skutecznej odpowiedzi na tendencje demograficzne.”
2. „Wpływ kryzysu na zdolność przedsiębiorstw europejskich do podejmowania inwestycji pro-klimatycznych.”
3. „Partnerstwo Wschodnie a wschodni wymiar polityki UE, ze szczególnym uwzględnieniem polityki rolnej UE – bezpieczeństwo żywności, niezaburzony handel, wzmożona współpraca i pomoc rozwojowa, partnerstwo strategiczne.”
4. „Zrównoważony rowój polityki transportowej UE i planowanie sieci TEN-T.”

Pobierz pełną treść dokumentu w formacie PDF.
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej