więcej


Zielona gospodarka

"Dobra Energia" już za tydzień w Krakowie (20149)

2017-06-01

Drukuj
galeria

Czyste środowisko, tanie energia i ogromne szanse rozwojowe dla polskich miast i regionów. To tylko niektóre z korzyści wynikających z roztropnego wykorzystania OZE, o których rozmawiać będziemy podczas Dobrej Energii 7 czerwca w Krakowie.

To druga konferencja z cyklu "Dobra Energia". Odbędzie się ona w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, a zaproszeni goście rozmawiać będą m.in. o tym, jak pogodzić rozwój firmy z dbaniem o środowisko oraz jak mądrze inwestować w OZE i skąd brać pieniądze na te inwestycje.

W trakcie wydarzenia paneliści będą także dyskutować o roli samorządu w budowaniu świadomości ekologicznej lokalnych społeczności i omawiać dobre praktyki w tym zakresie. Pokażą także, co inwestycje w OZE i technologie sprzyjające energooszczędności mogą oznaczać dla firmowego i domowego budżetu. Podpowiedzą też, jak zdobyć pieniądze na takie inwestycje i jak je mądrze wydać.

W dyskusjach udział wezmą m.in. Bogdan Szymański ze Stowarzyszenia Polska PV, Katarzyna Dulko-Gaszyna z IKEA Polska, Bartłomiej Zysiński z Polskiej Izby Magazynowania Energii, Marek Sobieniecki w imieniu IKEA Polska i Grzegorz Putynkowski z CBRTP. A także lokalni urzędnicy, samorządowcy i naukowcy.

Cykl konferencji "Dobra Energia" ma za zadanie pokazać potencjał polskich i zagranicznych rozwiązań zakresu wytwarzania i poszanowania energii, a także korzyści płynące ze zrównoważonego rozwoju opartego o OZE. Konferencja inaugurująca cykl odbyła się w Poznaniu, 22 marca.

Patronatem honorowym krakowską konferencję objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Organizatorem cyklu konferencji "Dobra Energia" jest firma Konferencje Agora. Więcej informacji o konferencji na stronie dobraenergia.edu.pl, https://www.facebook.com/DobraEnergiaPL/

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej