więcej


Zielona gospodarka

Dlaczego niskoemisyjna gospodarka – komentarze ekspertów (15243)

2013-01-11

Drukuj

W dniu 8 stycznia br. odbyła się w Hotelu Polonia w Warszawie konferencja w ramach projektu "Niskoemisyjna Polska 2050". Podczas spotkania przedstawiono pierwsze, robocze wyniki prac, było również okazją do dyskusji oraz wymiany opinii. Przedstawiamy państwu wypowiedzi ekspertów uczestniczących w projekcie na temat szans i przeszkód, jakie niesie za sobą realizacja ścieżki zielonego wzrostu.

Jakie są niezbędne rozwiązania instytucjonalne, byśmy weszli na ścieżkę niskoemisyjnego rozwoju? Czy sektor publiczny i prywatny będą chciały ze sobą współpracować w tym zakresie?

Maciej Bukowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych plik mp3 (1:42)
 

Jakie korzyści dla społeczeństwa wynikną z realizacji zielonego wzrostu? Jak można przekonać obywateli, że opłaci im się poniesienie kosztów związanych z transformacją? Czy uda się pobudzić rynek pracy?

Prof. Zbigniew Karaczun, Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki plik mp3 (0:53)


Musimy wdrażać nowe technologie, ale jednocześnie nadal rozwijamy węgiel. Jak Polska zamierza wspierać innowacje? Jak można pomagać tym, dla których model niskoemisyjny oznacza dodatkowe koszty?

Andrzej Kassenberg, prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju plik mp3 (6:20) 
 

Więcej informacji na stronie projektu: www.np2050.pl.
 

Wysłuchała Olga Bakanowska, ChronmyKlimat.pl.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej