więcej


Zielona gospodarka

Deutche Bank monitoruje emisje gazów cieplarnianych i inwestuje w walkę z globalnym ociepleniem (13116)

2011-09-11

Drukuj

Deutsche Bank uruchomił stronę internetową, na której możemy się dowiedzieć, ile ton gazów cieplarnianych zostało wyemitowanych do atmosfery od czasu wydania 4. Raportu IPCC w 2007 roku. We współpracy z naukowcami z MIT opracowali metodę monitorowania zmian stężenia tych gazów w przeliczeniu na CO­2. Licznik wskazuje już ponad 3,5 tryliona ton CO2 i cały czas rośnie! Poza tym na stronie można znaleźć m.in.: kalkulator emisji CO2 i porady jak obniżyć zużycie energii.

Deutsche Bank stworzył również dział doradczy "DB Climate Change Advisors". To dział jednostki zarządzającej aktywami zajmujący się rynkiem związanym z globalnym ociepleniem. DB wraz z NASDAQ wprowadził także DB NASDAQ OMX Clean Tech Index. To indeks giełdowy, który reprezentuje przemysł technologiczny z zakresu: zielonej energii, efektywności energetycznej, transportu, gospodarki odpadami i wody. Składa się ze 101 firm wybranych przez DBCCC z puli ok. 4000, z których każdy ma przynajmniej 1/3 dochodu z zielonych technologii. Inne warunki włączenia do indeksu danej spółki to m.in.: obecność na giełdzie, wartość kapitalizacji min. 250 mln $, średni trzymiesięczny wolumen obrotu min. 1 mln $.

Więcej na stronie Deutche Bank Climate Change Advisors

 

źródło: Aeris Futuro
www.aeris.eko.org.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej