więcej


Zielona gospodarka

Clean Energy Hub - nowy program ME wspierający rozwój polskich innowacji w energetyce (19954)

Ministerstwo Energii
2016-12-30

Drukuj
galeria

- Chcemy nie tylko przyspieszyć tworzenie polskich innowacyjnych technologii, ale również zorganizować platformę ich łatwiejszego wdrażania w dużych podmiotach sektora energii w Polsce - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka.

Wiceminister Kurtyka ogłosił to podczas konferencji Business Energy Mixer, która odbyła się 21 grudnia 2016 roku w Centrum Kreatywności w Warszawie. Udział w niej wzięła również wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Wiceminister Kurtyka zwrócił uwagę, że transformacja polskiej energetyki, jej rozwój w kierunku nowoczesnych technologii to wyzwanie o charakterze strategicznym m.in. z powodu trudnych uwarunkowań technicznych krajowych mocy wytwórczych i przesyłowych. - Nasza nowa inicjatywa Clean Energy HUB ma wspierać rozwój polskiego sektora energetycznego i przyczyniać się w ten sposób do rozwoju nowych technologii – dodał.

Wspomniał również, że resortowi energii zależy na kompleksowym wsparciu innowacyjnych technologii energetycznych: od technologicznego, po marketingowe i biznesowe. – Naszym celem jest nie tylko przyspieszenie prac związanych z tymi technologiami, ale też zorganizowanie platformy, która przyczyni się do ich łatwiejszego wdrażania w dużych podmiotach sektora energii w Polsce, a także promocji za granicą – podkreślił. Dodał również, że szansę na udział w projekcie mają inicjatywy z zakresu elektromobilności, technologii niskoemisyjnych, czystych technologii węglowych, energii z recyklingu, inteligentnej urbanizacji czy energii ze źródeł odnawialnych.

Projekt "Clean Energy HUB" wesprze rozwój sektora energetycznego w Polsce w oparciu o firmy polskie i zagraniczne, które bezpośrednio wpływają na rozwój tego rynku – również poprzez powiększanie swoich flot o samochody elektryczne, czy wykorzystywanie zielonych rozwiązań w biznesie. - To praktyczny przykład tego, jak powinny wyglądać rozwiązania publiczne przyjazne przedsiębiorcom - ocenił wicemnister Kurtyka. - Stawiamy na rozwój innowacji, podnoszenie kwalifikacji przedsiębiorców, zwiększamy ich szanse na rozwój, otwierając im rynki zagraniczne oraz uzyskując efekt skali – dodał.

Program ruszy w 2017 roku, a wszystkie informacje na jego temat firmy zainteresowane udziałem znajdą na stornie internetowej ME.

Źródło: www.me.gov.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej