więcej


Zielona gospodarka

14 laureatów piątej edycji GreenEvo (17427)

2014-07-01

Drukuj
galeria

Znamy już wyniki tegorocznej, V edycji konkursu GreenEvo. Spośród 20 firm oferujących ekologiczne technologie nagrodzono 14 przedsiębiorstw. Wśród zwycięskich rozwiązań znalazły się m.in. przydomowa oczyszczalnia ścieków oraz technologia wysokoefektywnego odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych.

GreenEvo to autorski projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja polskich, zielonych technologii na zagranicznych rynkach oraz wspieranie ich eksportu. 1 kwietnia br. Kapituła konkursu, złożona m.in. z przedstawicieli biznesu i instytucji rządowych, pod przewodnictwem wiceministra środowiska Marcina Korolca, zakwalifikowała do dalszego etapu programu 20 innowacyjnych technologii środowiskowych. Następnie, zostały one poddane szczegółowej weryfikacji. W jej wyniku, 17 czerwca, Kapituła wyłoniła 14 laureatów (lista laureatów – zobacz tutaj).

– 14 innowacyjnych technologii powiększyło portfolio laureatów GreenEvo, dołączając tym samym do grona firm, które pomagają rozwiązywać problemy środowiskowe w Polsce, i na świecie najlepszymi dostępnymi technologiami – komentuje minister Korolec.

Co daje tytuł laureata?

Udział w GreenEvo to liczne korzyści dla przedsiębiorców. Tytuł laureata wiąże się m.in. z możliwością uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu. Zwycięzcy mogą także skorzystać ze wsparcia instytucji rządowych na całym świecie, szerokiej oferty szkoleniowej, prezentacji technologii w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w wielu krajach oraz produkcji indywidualnych filmów o oferowanych technologiach.

– O wartości GreenEvo najlepiej świadczą osiągnięcia dotychczasowych firm – laureatów. To m.in. wzrost wartości ich obrotów o ponad 35% i eksportu o ponad 50% – dodaje minister Korolec.

 

O GreenEvo

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to projekt Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o międzynarodowym transferze polskich, zielonych rozwiązań wprost na rynki zagraniczne. W trakcie czterech dotychczasowych edycji przedsięwzięcia udało się wyselekcjonować 48 sprawdzonych laureatów. Promowali oni swoje rozwiązania niemal na całym świecie, m.in.: w Chinach, Indiach, Tajlandii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Rosji. Wielu z nich udało się nawiązać kontakty handlowe, które zakończyły się podpisaniem umów sprzedaży rozwiązań technologicznych zagranicznym partnerom.
Więcej informacji o GreenEvo – www.greenevo.gov.pl.

 

źródło: Ministerstwo Środowiska
www.mos.gov.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej