więcej


Zaproszenie do wzięcia udziału w programie EKOPLAN (10831)

2010-09-09

Drukuj
We współpracy z Ministerstwem Środowiska, Fundacja Ekorozwoju zaprasza do udziału w programie konkursowym EKOPLAN, realizowanym w ramach kampanii „SUKCES TO TWOJE NATURALNE ŚRODOWISKO”. Celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności pracowników instytucji publicznych (w tym w szczególności samorządów), dotyczących praktycznych metod ograniczania negatywnego wpływu na środowisko celem zrównoważonego rozwoju.  Co uczestnik programu otrzyma?

Zakwalifikowani do programu uczestnicy otrzymają:
  • pomoc w przygotowaniu EKOAUDYTU, dotyczącego możliwości niskokosztowego usprawnienia funkcjonowania urzędu/biura w zakresie korzystania ze środowiska (w tym zużycie energii, wody, produkcja odpadów),
  • pomoc w przygotowaniu EKOPLANU, którego celem jest ekologizacja urzędu/biura,
  • promocję w trakcie imprez oraz w publikacjach i na stronach internetowych,
  • możliwość używania logo EKOPLANU,
  • Ekoszafkę - estetyczny zestaw do segregacji odpadów wewnątrz budynków - wykonany z laminatów poliestrowych wzmacnianych włóknem szklanym, pojemność 3 x 120L, wyposażony w kolorowe klapy informujące o segregowanym surowcu.
Warunki uczestnictwa

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Wszelkie spotkania realizowane będą w Państwa instytucji i nie wymagają ponoszenia kosztów dojazdu.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest:
  • wytypowanie osoby odpowiedzialnej za współpracę,
  • uczestnictwo w spotkaniu organizacyjnym, planującym szczegółowe działania i ich terminy,
  • zapewnienie z Państwa strony uczestników do warsztatów, w trakcie których wypracowany będzie EKOPLAN,
  • współpraca w przygotowaniu raportu końcowego.

Terminy 

Program EKOPLAN realizowany będzie w miesiącach wrzesień – październik.

Zgłoszenie

Warunkiem starania się o uczestnictwo w programie EKOPLAN jest wypełnienie załączonej ankiety zgłoszeniowej i przesłanie jej do dnia 14.09.2010 na adres Fundacja EkoRozwoju ul. Białoskórnicza 26, 50-134 Wrocław (możliwe także wysłanie faksem 71/3445948 713430849 lub e-mailem ekoplan@eko.org.pl).

Pobierz ankietę do wypełnienia.
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej