więcej


Za gaz z łupków zapłaci Unia Europejska? (9248)

2010-08-01

Drukuj
Unijne instytucje powinny wesprzeć badania geologiczne określające możliwości wydobywania gazu łupkowego w UE, w tym w Polsce – apelują polscy europosłowie.
Oficjalne oświadczenie w tej sprawie do Komisji Europejskiej wystosowali deputowani: Andrzej Grzyb z PSL i Bogdan Marcinkiewicz z PO. Wzywają oni KE do przeprowadzenia wstępnej analizy wydobycia gazu ze źródeł alternatywnych w Europie obejmującą również opłacalność ekonomiczną i możliwości techniczne. Według nich Unia powinna również wspierać badania geologiczne i programy naukowe, które pozwoliłyby opracować bezpieczną technologię wydobycia gazu. 

Europosłowie argumentują to tym, że oparcie dostaw energii na rodzimych źródłach, pozwoli na uniezależnienie się od innych państw. 

Jeżeli oświadczenie w przeciągu trzech miesięcy uzyska poparcie co najmniej 369 posłów, KE będzie musiała zająć się tą sprawą.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej