więcej


WWF przyjacielem Seven Festival w Węgorzewie (10849)

2010-07-21

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'W tym roku WWF już po raz trzeci był patronem Seven Festival w Węgorzewie. Organizatorzy docenili wkład naszej fundacji w tworzenie „dobrego klimatu” imprezy i uhonorowali nas statuetką przyjaciela festiwalu.
Trzy dni rocka na Mazurach (9-11 lipca) uzupełnił stworzony przez WWF specjalny program na temat ochrony przyrody i ekologicznego stylu życia. Kolejne dni poświęcone były odpowiednio ochronie wody, lasów i klimatu. Uczestnicy festiwalu mogli dowiedzieć się o problemach związanych z ochroną przyrody i działaniach podejmowanych przez WWF dla ich rozwiązania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, zajęcia plastyczne i quizy organizowane przez WWF we współpracy z Fundacją Aeris Futuro oraz wyświetlane na stoisku WWF filmy o tematyce ekologicznej. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat gatunków drzew, sposobów oszczędzania energii czy morskich ssaków żyjących w Bałtyku i wygrać atrakcyjne nagrody.

Chcieliśmy powiedzieć uczestnikom festiwalu, że nawet najmniejszy wkład w ochronę klimatu i przyrody ma znaczenie. Ekologia nie tylko jest na czasie, ale także nie musi oznaczać samych wyrzeczeń czy trwania przy przestarzałych technologiach - mówi Monika Marks, specjalista ds. ochrony klimatu WWF Polska. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy publiczność do zmiany otaczającego nas świata na lepsze. Wśród mazurskich jezior kryją się bezcenne skarby przyrody. Podziwiamy je, często nie zdając sobie sprawy, że ich los, podobnie jak los całej planety, jest w naszych rękach. Radosna atmosfera kilku festiwalowych dni sprzyja nie tylko wspólnej zabawie, ale też zjednoczeniu się w słusznej sprawie.

Promowane przez WWF na festiwalu hasło „Zróbmy dobry klimat” udało się zrealizować na trzech płaszczyznach – dopisała pogoda, występujące na scenie zespoły zapewniły uczestnikom świetną zabawę, a organizatorzy zadbali o przyjazny dla środowiska charakter imprezy. Świetna inicjatywa, aby wymieniać plastikowe kubki na długopisy, maty i kurtki, pozwoliła uniknąć charakterystycznej dla dużych imprez sterty śmieci leżących na trawie. Cały zużyty plastik zostanie poddany recyklingowi. Dzięki sugestii WWF, organizatorzy zapowiedzieli także, że w następnych latach będą chcieli zrekompensować emisje gazów cieplarnianych związanych z festiwalem, tak aby stał się on wydarzeniem zeroemisyjnym.

źródło: WWF
www.wwf.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej