więcej


Wicepremier Pawlak o rozmowach z unijnym komisarzem ds. energii (11837)

2010-09-10

Drukuj
– Mamy klarowną sytuację w konsultacjach z Komisja Europejską, przed nami jeszcze rozmowy ze stroną rosyjską, które mamy nadzieję już wkrótce zakończą się podpisaniem międzyrządowego porozumienia ws. dostaw gazu do Polski – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 7 września 2010 r. w MG. 
Wicepremier Pawlak nawiązał do rozmowy z unijnym komisarzem Gϋnterem Oettingerem, która odbyła się w trakcie nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. energii 6 września 2010 r. – Otrzymaliśmy zapewnienie, że KE nie ma już wątpliwości co do kluczowych elementów polsko-rosyjskiego porozumienia gazowego. Komisja jest również gotowa do podjęcia wspólnych rozmów z przedstawicielami rządu Federacji Rosyjskiej – powiedział. 
 
Ponadto wicepremier poinformował, że tekst polsko-rosyjskiego porozumienia jest obecnie przeredagowywany w taki sposób, aby jego zapisy uwzględniały prawo europejskie. – Zespoły naszych negocjatorów oraz przedstawiciele KE uzgodnili już tekst korekt i poprawek redakcyjnych w międzyrządowym dokumencie podczas sierpniowego spotkania w MG – dodał wicepremier.

Szef resortu gospodarki dodał również, że w rozmowie telefonicznej z ministrem energetyki Federacji Rosyjskiej Siergiejem Szmatko omówiony został m.in. stan dotychczasowych unijnych konsultacji w zakresie porozumienia gazowego. – Wstępnie uzgodniliśmy też spotkanie naszych ekspertów w celu doprecyzowania szczegółów związanych z wytycznymi KE – powiedział.
 

źródło: Ministerstwo Gospodarki
www.mg.gov.pl 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej