więcej


Tysiące osób pomogło niedźwiedziom polarnym! (10824)

2010-09-15

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'W ostatnią sobotę, 11 września, na warszawskiej Agrykoli odbyła się szósta polska edycja ECCO Walkathonu, największego na świecie spaceru charytatywnego. W tym roku aż 19 500 osób wzięło w nim udział chcąc wesprzeć potrzebujących, m.in. WWF. Organizacja ekologiczna przekaże pieniądze na ratowanie niedźwiedzi polarnych.  
702 284 złote - to tegoroczna dotacja na fundacje charytatywne, w tym WWF, którą wychodziło w tym roku ponad 19 500 spacerowiczów! WWF zebrane pieniądze przekaże na ochronę naturalnych siedlisk niedźwiedzi polarnych przed zgubnymi skutkami globalnego ocieplenia oraz nadmierną eksploatacją zasobów naturalnych Arktyki. Już niedługo dowiemy się jaka część kwoty z ”wychodzonych” pieniędzy zostanie przekazana WWF.

Uczestnicy akcji mieli do wyboru dwie trasy o długości 6 i 10 kilometrów, które prowadziły przez stołeczne parki, Krakowskie Przedmieście i Starówkę. Za każdy przebyty kilometr, organizator ECCO Walkathonu wpłacał 4 złote na konto wybranej przez uczestnika organizacji charytatywnej. 

Mnóstwo dobrej zabawy czekało na uczestników zarówno na miejscu imprezy, jak i na trasach. Każdy, kto tego dnia przybył na Agrykolę, miał szansę zapoznać się z prezentacjami projektów realizowanych przez fundacje. Czekały na niego również liczne zabawy i atrakcje. Beata Pawlikowska, ambasadorka fundacji ekologicznej WWF wzięła udział w symbolicznym przecięciu wstęgi i oficjalnym otwarciu trasy 10-kilometrowej. Do spaceru zachęcali prowadzący Dorota Wellman, znana miłośnikom programu Dzień Dobry TVN i Irek Bieleninik, prowadzący zmagania siłaczy w zawodach Strong Man. Do charytatywnego spaceru rozgrzewał Michał Piróg, znany szerszej publiczności jako juror programu You Can Dance. Dla wszystkich spacerowiczów wystąpili Igor Falecki, Marina i zespół Raz Dwa Trzy. Po powrocie z trasy każdy uczestnik otrzymał specjalną opaskę na rękę w dowód przekazania darowizny.

ECCO Walkathon odbywa się na świecie od jedenastu lat. Dotychczas spacerowano między innymi w Kopenhadze, Sztokholmie, Berlinie, Amsterdamie, Oslo, San Francisco, Jokohamie i Tokio. 

W Polsce od sześciu lat impreza organizowana jest w Warszawie. Dotychczas uczestnicy tej niezwykłej akcji na trzech kontynentach przeszli łącznie 3,2 miliona kilometrów, czyli dystans równy 70 okrążeniom ziemi i uzbierali na cele charytatywne równowartość ponad 11,6mln złotych! To dzięki ich wspólnemu wysiłkowi ECCO Walkathon stał się największym na świecie spacerem charytatywnym. 

źródło: WWF
www.wwf.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej