więcej


Transport

Zniżki na zakup EV w Wielkiej Brytanii (12897)

2011-07-16

Drukuj

W ramach promocji ekologicznego transportu brytyjski rząd oferuje 5 tys. funtów zniżki na zakup elektrycznych aut. Których?

W ramach programu dopłat do samochodów elektrycznych rząd w Londynie przygotował listę samochodów, których zakup może zostać objęty dofinansowaniem. Na liście znalazły się:

- Mitsubishi iMiEV,
- Smart Fortwo,
- Peugeot iON,
- Citroen CZero,
- Nissan Leaf,
- Tata Vista EV,
- Toyota Prius w wersji Plug-in,
- Vauxhall Ampera, 
- Chevrolet Volt.

Na powyższej liście uwagę zwraca brak Tesli Roadster, a mimo obecności w wyżej wymienionym gronie część z samochodów nie jest jeszcze dostępna na rynku brytyjskim. Vauxhall Ampera, Prius Plug-in i Chevrolet Volt mają trafić do salonów na Wyspach na początku przyszłego roku.

Ceny samochodów znajdujacych się na liście mieszczą się w przedziale 20-30 tys. funtów, co oznacza, że w przypadku najtańszych EV's grant rządu brytyjskiego zredukuje ich koszt aż o 1/4.

Brytyjski rząd wraz z ogłoszeniem listy samochodów elektrycznych podlegających dofinansowaniu poinformował, że będzie ona systematycznie poszerzana o pojawiające się na rynku EV.

Ponadto, wraz z programem dotacji dla właścicieli samochodów elektrycznych, brytyjskie władze wdrażają w całym kraju warty 20 mln funtów projekt budowy stacji ładowania pojazdów na baterie.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej