więcej


Transport

Współpraca samorządów na rzecz ochrony klimatu [audycja radiowa] (19535)

2016-06-09

Drukuj
galeria

źródło: pixabay.com, CC0 Public Domain

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji radia Gold Zet i projektu Klimapolka. Tym razem Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan oraz Wojciech Szymalski, prezes InE, opowiadali jak gminy mogą współpracować na rzecz ochrony klimatu i jakie mogą mieć z tego korzyści. 

Jako przykład wspomniana została farma fotowoltaiczna wybudowana przez Porozumienie Gmin Dolina Zielawy, która powstała po sukcesie programu dotyczącego kolektorów słonecznych. "Zobaczyliśmy, że rzeczywiście instalacje kolektorów słonecznych działają i poszliśmy dalej - zbudowaliśmy farmę fotowoltaiczną" powiedział Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan.

Wojciech Szymalski, prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju potwierdził, że tego typu inwestycje w lokalną energetykę, umożliwiające zapewnienie sobie bezpieczeństwa energetycznego to właściwy kierunek. Dodatkowo, dzięki lokalnej produkcji energii, pieniądze związane z jej zakupem nie są wydawane na zewnątrz tylko wspierają lokalna gospodarkę.

 

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej