więcej


Transport

W Europie rośnie sprzedaż elektryków (19177)

2015-12-31

Drukuj
galeria

Jak wynika z danych przedstawionych przez Avare France w tym roku w Europie notuje się niemal 50-procentowy wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych.

Avare France (francuskie stowarzyszenie zajmujące się popularyzacją elektrycznej motoryzacji) szacuje, że w tym roku liczba rejestracji nowych samochodów elektrycznych w Europie wynosi już ponad 76 tys. Te dane nie uwzględniają sprzedaży w listopadzie i grudniu.

Wolumen rejestracji samochodów elektrycznych na Starym Kontynencie za pierwsze 10 miesięcy br. oznacza 48,5-proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu w 2014 r.

Za ten wynik odpowiadają głównie cztery europejskie rynki – Norwegia, która jest w zakresie rozwoju elektrycznej motoryzacji zdecydowanym europejskim liderem – a także Francja, Wielka Brytania i Niemcy. Udział tych czterech rynków w rejestracji elektrycznych samochodów w Europie w 2015 r. wynosi ok. 3/4.

W całym 2014 r. w Europie zarejestrowano w sumie 65,9 tys. samochodów elektrycznych, rok wcześniej 40,7 tys., a w latach 2012 i 2011 odpowiednio 25,3 tys. i 13,7 tys.

W okresie styczeń–październik 2015 r. w Norwegii zarejestrowano ponad 22,3 tys. elektryków, we Francji – ponad 17 tys., w Niemczech – ponad 9,4 tys., a w Wielkiej Brytanii ponad 8,3 tys.

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej