więcej


Transport

Veturilo znów „zakręci” Warszawę (15587)

2013-04-10

Drukuj

bemowo bike3Warszawski Rower Publiczny Veturilo wrócił na ulice po zimowej przerwie. Rowery można wypożyczać od 9 kwietnia br. I tak jak w ubiegłym roku system szturmem zdobył Śródmieście, Bielany i Ursynów, tak w tym sezonie chce podbić także kolejne dzielnice. A stacji w tym roku będzie prawie trzy razy więcej niż w ubiegłym – aż 150.

Jako pierwsze uruchomione zostały dotychczasowe stacje oraz nowe – w Śródmieściu, na Pradze Północ, Pradze Południe, Ochocie, Woli, Mokotowie oraz na Bielanach i Ursynowie. W tym samym czasie uruchomione zostały również wypożyczalnie sfinansowane przez firmy prywatne przy Galerii Mokotów i przy ul. Poleczki. W połowie kwietnia uruchomione zostaną stacje na Targówku, Żoliborzu i Białołęce. W maju będzie można wypożyczać rowery w kolejnych, nowych stacjach na Ursynowie, Ochocie oraz we Włochach, a także w stacjach uruchomionych w ramach systemu „Pedałuj i Płyń". Najprawdopodobniej rowery Veturilo będzie można w tym roku wypożyczyć także w Konstancinie – Jeziornie.

Pełna lista stacji Veturilo: www.ztm.waw.pl/?c=590&l=1.

ZTM przygotował specjalną mapę zawierającą lokalizacje stacji a także przystępną instrukcję obsługi systemu. Od 15 kwietnia będzie można ją otrzymać m.in. w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Od 8 kwietnia dostępna jest w punktach Warszawskiej Informacji Turystycznej: na lotnisku Chopina (Terminal A, hala przylotów), w centrum informacyjnym w PKiN (wejście od ul. E. Plater, obok Muzeum Techniki) i na Rynku Starego Miasta 19/21/21a.

Mapę można otrzymać także od informatorów ZTM, którzy będą dyżurowali do 15 kwietnia (w godz. 7.00 – 13.00 oraz 15.00 – 19.00) przy wybranych stacjach Veturilo:

- Dworzec Centralny
- pl. Konstytucji
- Politechnika
- pl. Bankowy
- Dworzec Gdański
- Kijowska – Dworzec Wschodni
- rondo Starzyńskiego
- rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy
- Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r.
- pl. Unii Lubelskiej – Puławska
- pętla Os. Górczewska
- Fort Bema
- Stare Bielany
- rondo Żaba
- pl. Wilsona
- Metro Marymont

Informatorzy pomagają także przy pierwszych wypożyczeniach.

Z okazji uruchomienia Veturilo ZTM przygotował instruktażowy filmik animowany pokazujący, jak korzystać z systemu. Można go zobaczyć na stronie ZTM, na youtube.com oraz na fanpage‘u ZTM i pełnomocnika prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej na Facebooku.

ZTM zrobi wszystko, by system działał bez zarzutu. Warto również dodać, że część jednośladów została przypięta tylko linkami z zamkiem szyfrowym, aby umożliwić wypożyczenie w przypadku problemów z elektrozamkami.

Strona systemu Veturilo: www.veturilo.waw.pl.

Najważniejsze informacje o systemie: www.ztm.waw.pl/?c=589&l=1.

 

źródło: ZTM Warszawa, fot. Wojciech Traczyk

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej