więcej


Transport

Urzędnicy we Wrocławiu będą jeździć hybrydową Toyotą Prius (14047)

2012-03-11

Drukuj

mariordo59_priusWrocławska straż miejska otrzymała hybrydową Toyotę Prius. To już kolejny pojazd z alternatywnym napędem, którym będą poruszać się wrocławscy strażnicy miejscy.

Hybrydową Toyotę Prius w wersji Plug-in Urzędowi Miasta Wrocławia udostępniła Toyota Motor Poland. Jest to pierwszy tego typu model Priusa w Polsce i jeden z 400 w Europie. Strażnicy miejscy we Wrocławiu będą z niej korzystać przez 3 miesiące.

W ramach strategii władz Wrocławia "Wrocław dla klimatu", straż miejska w stolicy Dolnego Śląska użytkuje już elektryczne Mitsubishi iMiEV, a także produkowane we Wrocławiu elektryczne skutery Govecs.

Prius w wersji Plug-In ma być dostępny w Polsce w połowie tego roku. Zasięg auta poruszającego się wyłącznie na baterii ma wynosić 25 km, a średnie zużycie paliwa to 2,2 l/100 km, dzięki czemu emisja CO2 wynosi zaledwie 49 g/km.

 

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej