więcej


Transport

Toruń wprowadza ulgi dla aut hybrydowych i elektrycznych (14850)

2012-10-07

Drukuj

Bytemarks flickr cc-by-2.0Radni Torunia chcą wprowadzić preferencje w ramach korzytania miejskiej infrastruktury, które mają promować wykorzystanie aut z ekologicznym napędem.

Radni miasta Toruń zamierzają zwolnić właścicieli aut elektrycznych i hybrydowych z opłat za parkowanie w centrum miasta, a także stworzyć sieć stacji ładowania tego rodzaju pojazdów. Uchwały w tej sprawie mają być głosowane na posiedzeniu rady miasta w przyszłym miesiącu.

Władze Torunia powołują się przy okazji na dokument przekazany w czerwcu br. samorządom przez Ministerstwo Gospodarki pt. "Uwarunkowania wdrożenia zintegrowanego sytemu elektrycznej mobilności w Polsce", w którym resort gospodarki postuluje wprowadzenie ulg na parkowanie dla samochodów z napędem elektrycznym.

Jak informuje "Gazeta Pomorska", w Toruniu na ponad 116 tysięcy aut. Zarejestrowanych jest siedem aut hybrydowych: cztery Toyoty Prius, dwie Hondy Insight oraz hybrydowy Lexus.

 

źródło: Gram w Zielone, fot. Bytemarks flickr cc-by

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej