więcej


Transport

Sprawiedliwa transformacja w lotnictwie- sprawiedliwe przejście na mobilność bezpieczną dla klimatu (21690)

2021-02-08

Drukuj
galeria

Pandemia Covid-19 unieruchomiła transport lotniczy. Sam przemysł lotniczy spodziewa się, że w ciągu najbliższych kilku lat obniży zdolności produkcyjne. W niniejszym dokumencie omówiono, w jaki sposób można zagwarantować długoterminowe bezpieczeństwo pracowników i dotkniętych społeczności, bez powrotu do biznesu, jaki funkcjonował dotychczas.

W obliczu nadciągającego załamania klimatu, automatyzacji, cyfryzacji i prawdopodobnych kolejnych pandemii wywołanych zmianami klimatycznymi musimy być realistami: zmieni się lotnictwo i turystyka – i stanie się to planowo lub z powodu katastrof. Będzie się to działo z uwzględnieniem interesów pracowników lub bez nich.

Niniejszy dokument dyskusyjny, opublikowany przez Stay Grounded Network oraz UK Trade Union PCS w lutym 2021 r., jest wynikiem zbiorowej pracy aktywistów ruchu sprawiedliwości klimatycznej, pracowników sektora lotniczego, związkowców, społeczności lokalnych i naukowców z całego świata. Jego celem jest zapoczątkowanie debaty i zachęcenie państw, pracowników i przedsiębiorstw do tworzenia konkretnych planów w kierunku sprawiedliwej transformacji.

Więcej informacji w broszurze w języku angielskim


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej