więcej


Transport

Sopot i eko-parkingi (20186)

2017-08-01

Drukuj
galeria

Fot. Pixabay

Wakacje oraz weekendy w Sopocie to zazwyczaj niestety mocno wzmożony ruch samochodów w centrum miasta. Brak możliwości pobierania opłat za parkowanie w weekendy czy też różnicowania opłat w zależności od miejsca postoju powoduje, że sopockie ulice i chodniki są często pozastawiane samochodami turystów.

Dlatego miasto Sopot sukcesywnie rozszerza strefę płatnego parkowania, zarówno tą całoroczną, jak sezonową. W tym roku opłaty zostały wprowadzone m.in. w całym pasie nadmorskim przy granicy z Gdańskiem.

Jednocześnie miasto zdecydowało się na pilotażowy projekt organizacji buforowego eko-parkingu miejskiego przy ERGO ARENIE. Parking może pomieścić 700 aut.

Będzie to bezpłatny, całodobowy parking niestrzeżony. Położony jest blisko sopockiej plaży, do której prowadzi wyremontowana i oświetlona alejka pieszo – rowerowa. Osoby, które będą chciały się dostać do centrum Sopotu, będą mogły skorzystać z kursujących wahadłowo meleksów. Dwa 14 osobowe meleksy – wyposażone w pasy bezpieczeństwa oraz rolety chroniące podróżnych przed deszczem - będą kursowały 7 dni w tygodniu, w godzinach 10 – 20 na trasie ERGO ARENA – Plac Konstytucji 3 Maja, co 20 minut. Bilet dla osoby dorosłej – 3 zł. Dzieci w wieku szkolnym – bezpłatnie.

Miejski eko-parking będzie także służył turystom odwiedzającym gdańską plażę w Jelitkowie. Został ujęty w programie gdańskich parkingów przyplażowych, dojazd do niego zostanie oznakowany także od strony Gdańska.

Oznaczenia drogowe kierujące na eko-parking pojawią się na ulicach Gdańska i Sopotu. Na wszystkich parkometrach sopockich pojawią się naklejki informujące o bezpłatnym parkingu. Informacja zostanie także przekazana – za pośrednictwem organizacji turystycznych – do właścicieli obiektów noclegowych w Sopocie i Gdańsku.
Uruchomiona zostanie strona www.sopot.pl/parking, gdzie goście znajdą wszystkie niezbędne informacje o ekoparkingu.

Źródło: ZMP


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej