więcej


Transport

Solaris wprowadzi nową linię ekologicznych autobusów (17604)

2014-08-29

Drukuj
galeria

Solaris Urbino 18 Poznań RB1, fot. Radomil talk, CC BY-SA 3.0

W fabryce Solarisa w Bolechowie powstanie nowa hala produkcyjna o powierzchni 7,5 tys. m2. Będą w niej powstawać ulepszone modele autobusów Urbino dostosowane do montażu napędu hybrydowego czy w pełni elektrycznego.

W nowej hali produkcyjnej ma powstawać nowa generacja modelu Urbino – w wersji 12 i 18-metrowej, przystosowana do zainstalowania jednostki napędowej z normą emisji spalin Euro 6, a także silników gazowych, napędów hybrydowych i elektrycznych.

Premiera nowego Urbino odbędzie się podczas jesiennych targów pojazdów użytkowych w Hanoverze, jednak polski producent już otrzymuje na niego pierwsze zamówienia. Nowe Solarisy trafią m.in. do bawarskiego przewoźnika Busbetrieb Josef Ettenhuber GmbH z Glonn-Schlacht.

Nowe autobusy zaczną wyjeżdżać z fabryki w Bolechowie na początku 2015 roku.

Budowa nowej hali produkcyjnej ma kosztować 45 mln zł i rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Zakończenie inwestycji dofinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przewiduje się na połowę przyszłego roku.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej