więcej


Transport

Rząd Francji zamówił 15 tys. elektrycznych Renault (13524)

2011-11-11

Drukuj

Francuski rząd zamówił 15 tys. elektrycznych Renault Kangoo Z.E. Auta trafią do największych francuskich przedsiębiorstw i sektora publicznego.

Zamówienie na ponad 15 tys. elektrycznych Renault zostało zrealizowane w ramach przetargu zorganizowanego przez rząd w Paryżu i zrealizowanego przez francuski Urząd Zamówień Publicznych. Samochody trafią do 19 największych francuskich firm, a także do samorządów i instytucji państwowych.

Elektryczny Renault Kangoo Z.E. jest dostępny we Francji od końca września. Cena podstawowej wersji to 20 tys. euro, jednak Francuzi mogą kupić go o 5 tys. euro taniej korzystając ze zniżki na zakup elektrycznych aut oferowanej przez francuskie władze. Wkrótce elektryczny Kangoo Z.E. ma być dostępny także w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej