więcej


Transport

Ruszają kolejne punkty ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie (12632)

2011-05-28

Drukuj
W Polsce rozpoczyna działalność e+. Firma uruchomi 12 punktów doładowań samochodów elektrycznych w 4 warszawskich centrach handlowych. Cała sieć będzie obejmować 300 punktów w 14 aglomeracjach i ma powstać do 2013 roku. 
Auta elektryczne zyskują sobie coraz większą liczbę zwolenników, a na rynku pojawiają się kolejne modele. Problem jest nie tylko ich wysoka cena, ale także brak miejsc, gdzie można je naładować. Firma e+ zamierza stworzyć ogólnopolską sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych. Koszt takiej sieci to kilkanaście milionów złotych. Jak przewidują specjaliści, inwestycja ma się zwrócić w przeciągu 3–5 lat.

Korzystanie ze stacji firmy e+ będzie wiązało się z wykupieniem u właściciela sieci karty dostępu. Będzie ona obejmowała cały pakiet usług kierowany do firm i instytucji publicznych. W ich ramach e+ chce świadczyć usługi krótko– i długoterminowego wynajmu aut. Jak podaje strona e+ Electricmobility.pl klienci mogą liczyć na serwis, ubezpieczenie i assistance wraz z pojazdem zastępczym, a także będą mogli liczyć na możliwość instalacji indywidualnego punktu doładowania. Oprócz tego kierowcy będą mieli dostęp do internetowego panelu klienta.

Pierwszymi samochodami elektrycznymi, które będą dostępne w sieci e+ będą Mitsubishi i–MiEV.

Usługi będą realizowane we współpracy z innymi firmami np. bankami. Koszt użytkowania jednego auta w najszerszym pakiecie usług ma nie przekroczyć kwoty 5 tys. zł netto. Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej