więcej


Transport

Rowerowa rewolucja w Londynie (10048)

2010-08-21

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Londyn stał się drugą po Paryżu stolicą Europy, w której ruszył masowy program rowerów publicznych. Ma to zmniejszyć natężenie ruchu samochodowego w stolicy Wielkiej Brytanii, który stanowi duży problem w wielomilionowym mieście.
Idea jest bardzo prosta. By wziąć udział w programie należy najpierw wykupić elektroniczny klucz, który po aktywacji w Internecie pozwala korzystać z rowerowych atrakcji. Członkostwo kosztuje 45 funtów za rok.

Obecnie londyńczycy mogą korzystać z 5 000 rowerów, które znajdują się 300 punktach, w centrum miasta. Już niedługo ta liczba może wzrosnąć. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do tej pory na jego stronie internetowej swoje konto aktywowało już 12 000 użytkowników.

– W 1904 aż 20 proc. miejskich podróży w Londynie dokonywanych było na rowerze. Chciałbym, aby ten odsetek wrócił. Panie i panowie, jeśli nie da się cofnąć wskazówek zegara do 1904, to jaki sens być konserwatystą? – obwieścił burmistrz Londynu Boris Johnson.fot. www.sxc.hu
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej